Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Діабет цукровий вторинний

Категорія: 

Діабет цукровий вторинний, на відміну від первинного, спостерігається при деяких станах і захворюваннях, в тому числі ендокринних, як симптом. Гіперглікемія може розвинутись при пухлині підшлункової залози, панкреатиті, хворобах гормональної природи. Останнім часом вважають, що цукровий діабет в цих випадках передасться спадково. Деякі лікарські препарати здатні викликати підвищення рівня глюкози в крові (глюкокортикоїди, естрогени, тіазидові діуретики, нікотинова кислота, фенотіазин). Стан гіпокаліємії може спровокувати гіперглікемію. При хронічній нирковій недостатності та порушенні функції печінки також може підвищитися рівень глюкози в крові. Гіперглікемія спостерігається і при гемохроматозі.

Клініка діабету цукрового вторинногоВідзначаються спрага, поліурія, полідипсія. Але в клінічній картині домінують симптоми основного захворювання. Значних макро- або мікроангіопатій, полінейропатій, що спостерігаються при есенціальному цукровому діабеті, немас.

Лікування діабету цукрового вторинногоВ першу чергу необхідно вжити заходів щодо усунення причини гіперглікемії (відміна медикаментів, лікування ниркової недостатності тощо). Проводять лікування ендокринопатії, що спричинила порушення обміну вуглеводів. В цих випадках інколи доводиться застосовувати пероральні протидіабетичні препарати, а також інсулінотерапію (у тяжкохворих з синдромом Кушінга, акромегалією).
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus