Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Гідроцефалія

Категорія: 

Гідроцефалія (водянка головного мозку) - хвороба, яка характеризується збільшенням кількості спинномозкової рідини в порожнині черепа. Згідно з терміном виникнення гідроцефалії виділяють вроджену і набуту її форми.
Вроджена гідроцефалія спричинюється неправильним ембріональним розвитком, внутрішньоутробною інтоксикацією або інфекцією. Нерідко діти гинуть під час пологів. При цій формі гідроцефалії черепні шви розширені, тім'ячко напружене і не пульсує. Кістки черепа стоншені. У дітей з уродженою гідроцефалією спостерігаються затримка психомоторного розвитку, косоокість, атрофія зорових нервів. Відзначається висока смертність від інтеркурентних захворювань.
Набута гідроцефалія виникає внаслідок перенесених інфекцій і травм головного мозку. Розміри черепа залежать від віку, в якому розпочалось захворювання. У дорослих і дітей середнього і старшого віку змін величини і форми черепа не спостерігається. Однак при набутій гідроцефалії підвищується внутрішньочерепний тиск, що проявляється болем голови, блюванням. Перебіг хвороби хвилеподібний. Під впливом інфекції або травми процес загострюється.

Лікування гідроцефаліїЕтіологічне лікування спрямоване на причину гідроцефалії (боротьба з інфекцією, раціональне лікування травми черепа). В амбулаторних умовах проводять симптоматичне лікування. Призначають гліцерин по 1 г/кг на добу всередину в 4 прийоми.Перед вживанням його слід розвести кислим соком у співвідношенні 1 : 3 або 1 : 4. Лікування гліцерином проводять протягом 2-3 тиж. Застосовують також діакарб по 20-40 мг/кг (разом з панангіном), фуросемід, урегіт, етакринову кислоту, тріампур та ін.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus