Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Жовчнокам'яна хвороба

Категорія: 

Жовчнокам'яна хвороба - поширене захворювання, яке характеризується утворенням жовчних каменів у жовчних протоках та міхурі. Цьому сприяють застій жовчі, зміни її біохімічного складу та інфекція жовчних проток.

Клініка жовчнокам'яної хвороби


Клініка складається з симптомів, які вказують на пересування каменів по жовчних протоках, та тих, які характеризують супутній холецистит або холангіт. Міграція каменів по протоках проявляється симптомами печінкової кольки: біль у правому підребер'ї, який віддає в праву лопатку, зрідка в ділянку серця, нудота, блювання. Біль нестерпний, колючого, роздираючого, ріжучого характеру. Хворі не знаходять місця від болю. Шкіра бліда, покривається холодним потом. Живіт помірно здутий. Передня черевна стінка напружена і різко болюча в ділянці жовчного міхура. Постукування по правій реберній дузі викликає болючість Інколи вдасться пальпувати болючий, збільшений жовчний міхур.
Суттєве значення має тривалість обтурації каменем того чи іншого відділу жовчовивідної системи. В разі тривалого закупорювання шийки жовчного міхура або його протоки розвивається водянка жовчного міхура. Закупорювання загальної жовчовивідної протоки характеризується розвитком жовтяниці, інтенсивність якої свідчить про ступінь утруднення відтікання жовчі. Шкіра жовта, сеча темного кольору, кал білий. Згодом з'являється свербіння шкіри. При тривалому закупорюванні розвиваються ознаки геморагічного діатезу. Нерідко спостерігається так званий вентильний камінь, який то застряє в найвужчій вихідній частині протоки і щільно її закупорює, то повертається у розширену її частину, що робить можливим вихід жовчі в дванадцятипалу кишку. В подібних випадках жовтяниця то підсилюється, то зменшується. Закупорювання печінкових проток характеризується нечіткою клінічною картиною. Біль носить тупий характер, жовтяниці може не бути.
Перебіг хвороби різноманітний. Звичайно приступи печінкової кольки повторюються з різною частотою. При тривалому перебігу розвиваються ускладнення: емпієма та перфорація жовчного міхура, міхурово-кишкова нориця, гострий та хронічний панкреатит, холангіт, цироз печінки, а також ті, які зумовлені ахолією та холемією.
В діагностиці суттєве значення мають рентгенологічне та ультразвукове дослідження.

Лікування жовчнокам'яної хвороби


Лікування хірургічне. Його завданнями є видалення каменів, створення умов для безперервного відтікання жовчі в дванадцятипалу кишку й усунення можливостей рецидиву каменів.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus