Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Вивих травматичний

Категорія: 

Вивих травматичний - зумовлене зовнішнім впливом повне зміщення суглобових кінців зчленованих кісток, що супроводиться розривом суглобової капсули і зв'язок. Неповний вивих (підвивих) - це часткове зміщення суглобових кінців.
Вивих може статися й унаслідок патологічних змін у суглобі або в навколосуглобових м'яких тканинах. У такому разі він має назву патологічного. Повторні вивихи, які виникають після первинного, називають звичними. Розрізняють свіжі (до 3-4 діб), несвіжі (до Зтиж) і застарілі (понад Зтиж) вивихи. Найчастіше спостерігаються вивихи плеча, передпліччя, кісток кисті, стегон, гомілки, кісток стопи, ключиці, нижньої щелепи.

Клініка травматичного вивиху


Гострий біль у суглобі, який супроводжується порушенням його функції, при цьому активні рухи в суглобі неможливі. При огляді виявляють деформацію в ділянці ушкодженого суглоба, неприродне положення кінцівки. Спроба зробити пасивні рухи викликає сильний біль і пружний опір. Діагноз уточнюють за допомогою рентгенологічного дослідження.

Лікування травматичного вивиху


Лікування полягає у негайному вправленні вивиху під загальним чи місцевим знеболенням у порядку надання першої лікарської або кваліфікованої хірургічної допомоги. Після вправлення накладають фіксуючу гіпсову пов'язку на Зтиж чи скелетне витягнення на 4-5 тиж.
Лікування застарілих і звичних вивихів здебільшого оперативне.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus