Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Звуження стравоходу

Категорія: 

Звуження стравоходу проявляється симптомами порушення просування їжі по ньому. Причинами звуження можуть бути опіки кислотами або лугами, пухлини, кардіоспазм.

Клініка звуження стравоходу


Основним симптомом порушення прохідності стравоходу є дисфагія. В разі опіків вона розвивається поступово і проявляється спочатку утрудненням при ковтанні твердої або недостатньо пережованої їжі. Згодом з'являється утруднення й під час ковтання рідкої їжі. У тяжких випадках проходить тільки вода. Хворі худнуть, відчувають постійний голод і спрагу. Подібна клінічна картина спостерігається при пухлинах стравоходу, зокрема злоякісних. У цих випадках дисфагія може бути переміжна, особливо в разі екзофітного росту пухлини. Поступово з ростом пухлини в просвіт стравоходу розвивається повна непрохідність. У зв'язку з розпадом пухлини прохідність відновлюється і хворі в цей період намагаються наїстися, надолужити втрачену масу тіла. Нерідко розпад пухлини ускладнюється кровотечею.

Кардіоспазм (доброякісне звуження кардії)


Кардіоспазм (доброякісне звуження кардії) може спостерігатись у будь-якому віці, навіть у дітей першого року життя, але частіше в осіб віком 20-40 років.
Клініка. Початок хвороби може бути гострим, особливо після перенесеної тяжкої психічної травми, але частіше кардіоспазм розвивається поступово. Основний симптом - переміжна дисфагія. Спочатку приступи її виникають рідко, надалі частішають і набувають сталого характеру. Краще проходить тепла, напіврідка їжа. Інколи спостерігається парадоксальна дисфагія: тверда їжа проходить краще, ніж рідка. Крім дисфагії, характерним симптомом кардіоспазму є регургітація (стравохідне блювання). Вона настає в разі несвоєчасного і неповного звільнення стравоходу при просуванні їжі в шлунок, виникає під час 'іди або відразу після неї, а в пізнішій стадії - вночі. Під час сну регургітовані маси з рота потрапляють у дихальні шляхи і виливаються на подушку. Внаслідок аспірації харчових мас дихальні шляхи інфікуються, що спричиняє розвиток бронхіту, пневмонії, бронхоектазів. Біль при кардіоспазмі постійний, тупий. Він з'являється внаслідок перерозтягнення стравоходу їжею і тиснення його на інші органи й зникає після проходження їжі в шлунок або регургітації. Різкий спастичний біль частіше виникає вночі, минає від ковтка води.
Лікування патогенетичне. За наявності пухлини і при прогресуванні хвороби - тільки хірургічне; при опіках показане бужування стравоходу. Обсяг і характер лікування при кардіоспазмі залежать від стадії хвороби. У легких випадках призначають комплексне медикаментозне лікування (спазмолітичні засоби, вітаміни, дієта). Більш сталого ефекту досягають, застосовуючи метод розширення кардії за допомогою кардіодилататорів. При вираженій дисфагії та розширенні стравоходу лікування тільки хірургічне.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus