Всі ми хочемо мати захист від хвороб. Але як це зробити?
імунітет
Найчастіше про те, що імунітет треба було б підтримати, ми замислюємося вже тоді, коли в розпалі сезонна застуда або виявилися симптоми іншого, більш грізного захворювання, спровокованого імунною недостатністю.
Людський імунітет найбільш уразливий у періоди міжсезоння (весна та осінь), а також відразу після перенесеного вірусного, бактеріального, грибкового та паразитарного захворювання. Додатково до групи ризику потрапляють ще й ті, хто має справу із виснажливими фізичними навантаженнями. Щоб зберегти «працездатність» імунної системи, необхідно вести здоровий спосіб життя – максимально наскільки це можливо. Оптимально для підтримки імунітету:
1. Відмовитися від алкоголю та куріння; 2. Мінімізувати вміст у раціоні перероблених продуктів - ковбас, консервів, фастфуду та ін; 3. Включити до порядку денного регулярні фізичні навантаження, хоча б у формі ранкової зарядки або рухливих ігор; 4. Не зловживати антибіотиками; 5. Забезпечити собі 6-8 годин сну щоночі, уникати стресів та нервових перенапруг; 6. Проходити щорічний профілактичний огляд лікаря.
Підтримувати імунітет слід сучасними методами, ефективність яких науково доведена. Пам'ятайте, що важливо не тільки мити руки з милом і менше контактувати з людьми під час сезонних епідемій, як показує клінічна практика, зробити щеплення від грипу, менінгококу, дифтерії та ін. – набагато важливіше, ніж придбати черговий вітамінний комплекс із селеном, настоянку елеутерококу або женьшеню.