Що краще: гідрогель чи силікон-гідрогель?
Нові користувачі контактної оптики зазвичай не розуміють різниці між гідрогелем та силікон-гідрогелем. Це кардинально різні матеріали, які відрізняються коефіцієнтом киснепроникності та вмістом вологи. Гідрогель — це добре зволожений і м'який матеріал, який практично не відчувається на очах. Але він має вагомий недолік — порівняно низький рівень киснепроникності. Гідрогелева оптика призначена виключно для денного використання, в ній не можна залишатися довше ніж на 8-10 годин, а тим більше на ніч.
Силікон-гідрогель є вдосконаленою версією попереднього матеріалу. Силікон у ньому транспортує кисень до поверхні рогівки, тому він має значно більший показник киснепрокності. З цього матеріалу виготовляють лінзи з пролонгованим та безперервним режимом використання. Останні можна носити цілий місяць, не знімаючи. Силікон-гідрогелеві пластинки є більш пружним, тому їх важче зім'яти чи порвати. А ще вони менш схильні до біологічних відкладень, тому рідше викликають алергічні ускладнення.
Який вибрати план заміни?
Вибір плану заміни залежить від того, як часто ви плануєте носити лінзи та скільки готові на них витрачати. Найкомфортнішими та найбезпечнішими є моделі щоденної заміни. Вони тонкі, зручні та не потребують догляду, тобто для них не доведеться купувати контейнер та розчин. Це ідеальний варіант для тих, хто планує носити контактні засоби лише декілька разів на тиждень, або у виняткових випадках.
Контактні засоби планової заміни на 2 тижні та 30 днів коштують дешевше за одноразові моделі, тому їх частіше обирають люди, які носять лінзи щодня. Вони зручні та доступні, а для догляду потребують лише універсального розчину. Один флакон розчину виконує всі функції: очищення, дезінфекція та зволоження. А ще його можна використовувати для промивання та наповнення контейнера.
В якому режимі носити контактні лінзи?
Раніше ми згадували про контактні засоби безперервного режиму використання. Такі моделі мають високі показники киснепроникності, тому не викликають гіпоксичних ускладнень. Але безперервне використання оптики збільшує ризики появи інфекційних ускладнень, адже кожного дня на поверхні пластинок накопичується все більше побутових забруднень, ліпідних, сольових та жирових відкладень. Тому варто щодня промивати пластинки та залишати в універсальному розчині на ніч. За цей час очі відпочинуть, а лінзи стануть ідеально чистими та зволоженими.