основні фізико-хімічні властивості: плоскі таблетки від блідо-рожевого дорожево-червоного кольору з м’ятно-ментоловим ароматом. З обох боків гравіювання“NP” на тлі дерева.
склад: 1 таблетка для смоктання містить: хлоргексидинуацетат 2,00 мг, тетракаїну гідро хлорид 0,20 мг, аскорбінової кислоти 50,00 мг.
Фармакодинаміка. Анти-ангінмає бактерицидну, протигрибкову, місцево знеболюючу та загальнозміцнюючу дії, що обумовлені його активними компонентами.
Хлоргексидин – антисептик з групи біс-бігуанідів, що мають бактерицидну дію відноcно широкого спектру грам-позитивних і грам-негативних бактерій (стрептококи, стафілококи, пневмококи, коринебактерії, паличка інфлюенци, клебсіела).
Дія обумовлена неспецифічною взаємодією з кислими фосфоліпідами клітинної мембрани мікро організмів, внаслідок чого порушується діяльністьмембранозв’язаних ферментів і транспорт іонів калію, амін окислот, нуклеотидів. Хлоргексидин подавляє також деякі групи грибків (кандида). Хлоргексидин не активний проти бактеріальних спор при кімнатній температурі. Більш ефективний при нейтральному та слабо кислому рН.
Тетракаїн – ефективний місцево анестезуючий засіб, швидко знімає або зменшує відчуття болю.
Аскорбінова кислота – речовина із групи водорозчинних вітамінів. Відіграє важливу роль у регулюванні окисно-відновних процесів, вуглеводного обміну, згортання крові, регенерації тканин, приймає участь у синтезі кортикостероїдів, колагену, нормалізує проникність капілярів. Є природним антиоксидантом, підвищує опір організму до інфекцій.
Фармакокінетика. Оскільки таблетка для смоктання повинна повністю розчинитися в роті, всмоктування відбувається як у роті і ротоглотці, так і в шлунково-кишковому тракті.
Хлоргексидин – дуже слабо всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Невелика частина хлоргексидину, який всмоктався, метаболізується упечінці, виводиться жовчю в незмінному виді.
Тетракаїн – швидко всмоктується слизовою оболонкою порожнини рота, викликаючи знеболюючий ефект, що триває приблизно 30 –60- хвилин. Піддається гідролізустеразами у плазмі крові з утворенням пара-аміно бензойної кислоти таінших метаболітів. Виводиться переважно нирками.
Аскорбінова кислота – швидко всмоктується у кишечнику. Існує система активного транспорту аскорбінової кислоти. При прийомі великих доз може матимісце пасивна дифузія. Після всмоктування, вітамін С швидко переходить у кровта розподіляється по всім тканинам організму. В крові виявляється в основному вільна аскорбінова кислота: дегідроаскорбінова кислота складає 5-20% від загальної кількості вітаміну С. Концентрація вітаміну С у тканинах і лімфоцитах перевищує в десятки разів його концентрацію у плазмі. Виведення здійснюється ізсечею у незмінному вигляді та у вигляді метаболітів. При прийомі всередину вітаміну С у фізиологічних дозах основним метаболітом є щавлева кислота (55%). Наявна також аскорбінова кислота, дегідроаскорбінова (25%), дікетоглюконовакислота (2%), аскорбат-2-сульфат.
Показання для застосування. Запальні захворювання порожнини рота, глоткита верхніх дихальних шляхів: стоматити, гінгівіти, тонзиліти, фарингіти, ангіни ( у комплексній терапії), пошкодження порожнини рота, профілактика запалень після екстракції зубів.
Спосіб застосування та дози.
Дітям від 3-х років приймати по 1 таблетці 2 рази на день;
дітям від 6 років по 1 таблетці 3 рази на день;
дітям від 14 років та дорослим по 1 таблетці кожні 2-3 години, але небільше 6 таблеток на добу, повільно розсмоктуючи у роті.
Побічна дія. Іноді можливе виникнення алергічних реакцій на компоненти препарату.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Діти до 3-х років.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома при прийомі рекомендованих доз.
Особливості застосування. Особливостей застосування немає.
Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі умісцях, недоступних для дітей. Термін зберігання – 3 роки.