основні фiзико-хiмiчнi властивості: круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою від світло-сірого до сірого кольору;
склад: 1 таблетка містить: вітаміну А (у вигляді ретинолу ацетату) 1032 мкг (3000 МО); вітаміну D3 (холекальціферолу) 5 мкг (200 МО), вітаміну Е (у вигляді альфа-токоферолу ацетату) 10 мг (10 МО); вітаміну С (аскорбінової кислоти) 60 мг; вітаміну В1 (у вигляді тіаміну гідро хлориду) 1,5 мг; вітаміну В2 (рибофлавіну) 1,7 мг; вітаміну В6 (піридоксину гідро хлориду) 2 мг; вітаміну В12 (ціанокобаламіну) 2 мкг; біотину 15 мкг; фолієвої кислоти 150 мкг; нікотинаміду 15 мг; пантотенової кислоти (у вигляді кальцію пантотенату) 6 мг; вітаміну К1 (фітоменадіону) 70 мкг; фосфору (у вигляді кальцію гідро фосфату дигідрату) 22 мг; кальцію (у вигляді кальцію карбонату) 35,5 мг; міді (у вигляді міді оксиду) 2 мг; йоду (у вигляді калію йодиду) 150 мкг; заліза (у вигляді заліза фумарату) 9 мг; магнію (у вигляді магнію оксиду) 10 мг; цинку (у вигляді цинку оксиду) 15 мг; калію (у вигляді калію хлориду) 20 мг; марганцю (у вигляді марганцю сульфату) 2,5 мг; селену (у вигляді натрію селенату) 30 мкг; хрому (у вигляді хрому хлориду) 12,5 мкг; молібдену (у вигляді натрію молібдату) 12,5 мкг; олова (у вигляді олова хлориду) 5 мкг; ванадію (у вигляді натрію метаванадату) 5 мкг; нікелю (у вигляді нікелю сульфату) 2,5 мкг; гінкго білоба листя порошку 20 мг; лютеїну 100 мкг;
Фармакотерапевтична група. Полівітамінні препарати з іншими добавками.
Код АТС А 11А В.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Вітамінно-мінеральний комплекс із рослинними компонентами, розроблений з урахуванням фізіологічних особливостей людей літнього віку.
Вітамін А забезпечує нормальну функцію органа зору, структурну цілісність тканин, підвищує резистентність тканин до дії несприятливих факторів зовнішнього середовища.
Вітамін D3 сприяє всмоктуванню кальцію в травному тракті, активує його відкладання в кістках, перешкоджає резорбції з кісткової тканини. Регулює також вміст фосфору в організмі.
Вітамін Е є активним антиоксидантом, підтримує стабільність клітинних мембран, захищає їх від пошкодження.
Вітамін С активує діяльність залоз внутрішньої секреції, регулює всі види обміну, згортання крові, регенерацію тканин, утворення стероїдних гормонів, синтез колагену, проникність капілярів та ін. Аскорбінова кислота підвищує адаптаційні можливості організму.
Вітамін В1 активно впливає на різні функції організму, бере участь в обміні речовин та нервово-рефлекторній регуляції, впливає на проведення нервового збудження в синапсах.
Вітамін В2 відіграє важливу роль у вуглеводному, білковому та жировому обміні, в підтримці нормальної зорової функції ока (входить до складу зорового пурпуру і захищає сітківку від шкідливої дії ультрафіолетового випромінювання).
Вітамін В6 необхідний для нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи.
Вітамін В12 сприяє нормальній діяльності печінки і нервової системи, активує процеси згортання крові, обмін вуглеводів та ліпідів, бере участь у синтезі різних амін окислот.
Біотин бере участь у синтезі жирних кислот, у процесах засвоєння інших вітамінів групи В.
Фолієва кислота бере участь у процесах кровотворення, синтезі амін окислот та інших біологічно активних речовин в організмі, в обміні холіну.
Нікотинамід відіграє важливу роль у життєдіяльності організму, бере участь в утворенні ферментів, що переносять водень та фосфор у біохімічних реакціях, і в процесах перетворення енергії в клітинах.
Пантотенова кислота стимулює утворення кортикостероїдів. Як складова частина кофермента А, що забезпечує процеси ацетилування, бере участь у вуглеводному та жировому обміні, синтезі ацетилхоліну, кортикостероїдів. Оптимізує енергетичне забезпечення скорочувальної функції міокарда, покращує процеси регенерації.
Вітамін К1 бере участь у синтезі протромбіна та інших чинників, що сприяють згортанню крові.
Кальцій бере участь у процесах утворення енергії, входить до складу багатьох ферментів, що нормалізують обмін речовин, регулює проникність клітинних мембран.
Мідь необхідна для покращання засвоєння заліза і його перетворення на гемоглобін, підвищення розумової активності і тонусу м’язів.
Йод є найважливішою складовою гормону щитовидної залози і забезпечує стійкість організму до пошкоджуючих чинників навколишнього середовища.
Залізо входить до складу гемоглобіну, міоглобіну, цитохромів, бере участь у низці окиснювально-відновних реакцій, відіграє важливу роль у процесах кровотворення.
Магній входить до складу більшості ферментів, бере участь у синтезі ДНК і РНК, покращує обмін речовин у стінці судин. Магній сприяє засвоєнню кальцію, фосфору, калію, вітамінів групи В, С, Е, функціонуванню нервів і м’язів, перетворенню цукру крові.
Фосфор необхідний для нормального функціонування нирок, впливає на скорочення серцевого м’яза. Він сприяє кращому засвоєнню вітамінів і процесам перетворення енергії в клітинах.
Цинк бере участь у реакціях синтезу ДНК, інсуліну, синтезу та розпаду РНК, в метаболізмі ліпідів та білків, сприяє нормальному функціонуванню Т-лімфоцитів. Цинк має здатність утворювати комплекс із гемоглобіном, який при тривалому гіпоксемічному стані збільшує ємнісні та транспортні властивості щодо кисню. Є антиоксидантом. Стимулює процеси регенерації та ріст волосся.
Хром разом з інсуліном бере участь у метаболізмі цукру, сприяє запобіганню розвитку діабету та гіпертензії.
Марганець бере участь у синтезі ферментів, підсилює поглинання глюкози клітиною, регулює функцію центральної нервової системи і репродуктивних органів, підсилює дію вітамінів групи В і С, бере участь в утворенні тироксину – головного гормону щитовидної залози.
Молібден бере участь в обміні пуринів, запобігає розвитку анемії, забезпечує добре самопочуття.
Калій відіграє важливу роль у регуляції функцій серцево-судинної та інших систем організму, сприяє нормалізації тиску крові, поліпшенню постачання мозку киснем, виведенню шлаків.
Селен – антиоксидант, стимулює захисні сили організму.
Олово впливає на активність ферментів, що беруть участь в обміні заліза.
Нікель посилює окиснювальні процеси в тканинах, бере участь у вуглеводному та ліпідному обміні.
Ванадій має здатність пригнічувати накопичення холестерину в кровоносних судинах і запобігати серцевим нападам.
Гінкго білоба покращує мозковий, периферичний кровообіг, сприяє стимуляції мозкової діяльності, ефективний при порушеннях пам’яті.
Лютеїн призупиняє процес руйнування сітківки та відновлює її пошкоджені ділянки, знімає втому після зорових навантажень.
Фармакокiнетика. Не вивчалась.
Показання для застосування. Гіпо- та авітаміноз, нестача макро- та мікроелементів в організмі (профілактика та лікування); підвищені розумові, фізичні, зорові навантаження; період відновлення після перенесених хвороб, профілактика вікових хвороб очей (катаракта, деградація сітківки), незбалансоване або неповноцінне харчування.
Спосіб застосування та дози. Дорослим по 1 таблетці на добу після їди. Курс лікування - 1-2 місяці. При необхідності призначають повторні курси через 2-3 місяці.
Побічна дія. Можливі алергічні реакції на компоненти препарату, фарбування сечі в інтенсивний жовтий колір (обумовлено наявністю рибофлавіну, небезпеки не представляє) та калу в темний колір (через наявність заліза).
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Вагітність та період лактації, дитячий вік до 12 років.
Передозування. Лікування при випадковому передозуванні: прийом активованого вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія.
Особливості застосування. Не перевищувати рекомендовану дозу. Вживання алкоголю та паління погіршує абсорбцію вітамінів та мінералів.
Прийом препарату не впливає на здатність управляти транспортними засобами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується застосовувати разом із препаратами, що містять вітаміни та мінерали.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 30 °С в недоступному для дітей місці.
Термін придатності – 3 роки.
Умови відпуску. Без рецепта.
Упаковка. По 30 таблеток у блістері, по 1, 2 або 3 блістери в картонній коробці.
Виробник. Юніфарм, Інк.
Адреса. 350 П’ята Авеню, 6701, Нью-Йорк, 10118, США.