В останні роки були проведені безліч експериментів, під час яких тварин вчили відрізняти запах хворих на рак. Наприклад, в Японії був успішно проведений експеримент, під час якого собаки відрізняли аналізи калу людей хворих на рак кишечника. Тварини успішно справлялися із завданням в середньому в 75% випадків.
Були й інші досліди, які показували подібні результати. Тому поки вчені вважають, що використовувати такий метод для діагностики не можна - відсоток помилки досить високий. Проте, експерименти тривають.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від раку врятує куркумаНещодавно лікарі з США провели невеликий досвід за участю людини. "Носом" виступила жінка, що володіє дуже гострим нюхом. Їй потрібно було відрізнити за запахом маски, які носили хворі на рак люди. Жінка показала гірші результати, ніж тварини в інших експериментах, але все ж досить успішно впоралася із завданням, враховуючи, що нюх людини в принципі набагато гірший, ніж у собак.
Зате учасниця експерименту змогла розповісти, чим пахне рак. Вона сказала, що спочатку маски хворих мали в запаху вершкові і дріжджові ноти, а потім, коли вони якийсь час полежали, з'явилася солонуватість.