Вакцина, яка стимулює вироблення білка, пов'язаного з антиоксидантною мережею шкіри, допомагає захищати людей від раку шкіри. Це підтвердили вчені Фармацевтичного коледжу Орегонського університету.
Вакцинація від раку шкіри
"Ультрафіолетове випромінювання сонця призводить до окислювального стресу, який збільшує ризик розвитку меланоми", - пояснює Аруп Індра, професор фармацевтичних наук Орегонського університету та керівник дослідження.
За його словами, вакцина з матричною РНК (вакцини Moderna та Pfizer проти COVID-19), що сприяє виробленню білка TR1 у клітинах шкіри, може захищати від підвищеного ризику раку шкіри через вплив сонця. Результати дослідження представлені у Journal of Investigative Dermatology.
TR1 є скороченням від тіоредоксинредуктази 1. TR1 – ключовий компонент антиоксидантної системи меланоцитів. Антиоксиданти забезпечують захист від активних форм кисню або АФК, які можуть пошкодити ДНК.
Вакцини з матричною РНК працюють, інструктуючи клітини виробляти певний білок. У вакцинах від коронавірусу цей фрагмент шиповидного білка вірусу, який викликає імунну відповідь; для пропонованої вакцини проти меланоми це буде TR1.
"Після поглинання мРНК клітиною у неї підвищиться рівень антиоксидантів. Це дозволить справлятися з окислювальним стресом та пошкодженням ДНК, спричиненим ультрафіолетовим випромінюванням", – зазначає професор Індра. Люди з підвищеним ризиком розвитку раку шкіри, наприклад, ті, хто працює на вулиці, в ідеалі можуть проходити вакцинацію один раз на рік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска