Приблизно 35% випадків розвитку раку кишечника пов’язані з неправильним способом життя, в тому числі з поганим харчуванням.
Рак кишечника
Рак ободової (товстої) кишки часто протікає безсимптомно. За останні роки відзначається зростання захворюваності у всіх економічно розвинених країнах світу. В Україні цей вид раку займає четверте місце серед всіх злоякісних пухлин.
Вчені розповіли про прості правила, які допоможуть в профілактиці цього небезпечного захворювання.
В першу чергу рекомендується дієта з високим вмістом клітковини – не менше 30 грамів в день. Наприклад, багато її міститься в пшеничних висівках, які можна додавати в каші, йогурти і коктейлі.
Фахівці радить щодня вживати молочні продукти і каву. Необхідні також поліненасичені жирні кислоти омега-3, які містяться, в тому числі, в жирній рибі.
А ось м’яса краще їсти поменше, особливо м’ясні продукти, які виготовлені з великою кількістю добавок, наприклад, ковбасу.
На думку вчених, варто відмовитися від алкоголю. Фахівці стверджують, що вживання чистого етилового спирту в кількості більше 45 г/день призводить до збільшення ризику розвитку раку товстої кишки на 45% і раку прямої кишки на 49%. При цьому дія алкоголю в даному випадку може посилюватися на тлі ожиріння.
Регулярне вживання вітаміну D і кальцію сприяє зменшенню ризику розвитку колоректального раку. Дефіцит фолієвої кислоти і вітаміну В6 може призводити до ослаблення систем захисту організму.
Якщо дотримуватися цих умов і уникати сидячого способу життя – ризик виникнення небезпечних захворювань значно знизиться, відзначають вчені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі