Якщо у вас присутні бодай кілька з них, тоді варто себе перевірити.
рак нижньої губи
Рак нижньої губи - це злоякісна пухлина з елементів покривного епітелію червоної облямівки губ. Червона облямівка губ – це широка перехідна зона між слизовою оболонкою порожнини рота та шкірою.
Частіше уражається нижня губа, ніж верхня, це пояснюється анатомо-фізіологічними особливостями губ (недостатня змазка жиром) і не однакової схильності до факторів ризику. Чоловіки хворіють у 3 рази частіше, ніж жінки. Жителі міст та великих мегаполісів хворіють рідше, ніж жителі сільської місцевості.
Чинники ризику виникнення раку нижньої губи:
1. УФ-випромінювання (хронічна інсоляція провокує розвиток раку); 2. Виробничі фактори (робота за високих температур, різка зміна клімату, сухе повітря, вітер); 3. Інфекційні захворювання (герпес, хронічні захворювання ШКТ); 4. Травми (удари, ушкодження, спричинені неправильно підібраними протезами, наявність гострих країв зубів, прикушування, каріозні зуби, опіки, вплив хімічних канцерогенів); 5. Куріння (особливо трубки); 6. Алкоголь (є небезпечним канцерогеном);
Зовнішні ознаки раку нижньої губи досить різноманітні. На що слід звернути увагу? На червоній облямівці нижньої губи осторонь середньої лінії виникає невелике утворення або ділянка ущільнення, що виступає над поверхнею. Згодом ця ділянка збільшується в розмірах, у центрі, як правило, утворюється виразка. В утворення не правильна форма, межі не чіткі. Пухлина кровоточить. Як правило, від самостійного лікування ефекту немає і пухлина тільки збільшується в розмірах.
Цим точно не варто легковажити і думати, що воно мине самостійно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу