Вважається що латексні презервативи здатні захистити від усіх статевих інфекцій, однак деякі ЗПСШ передаються через рідини організму (сперму або вагінальні секреції), до таких захворювань належать: ВІЛ / СНІД, гепатит, хламідіоз, гонорея. У той же час сифіліс, герпес і вірус папіломи людини (також відомий як загострена кондилома) виникають на шкірі статевих органів і можуть передаватися від одного партнера до іншого, навіть якщо використовується презерватив.
Ще одним небезпечним помилкам є впевненість, що ЗПСШ не передаються при анальному і оральному сексі. Це не правда. Небезпека захворіти ЗПСШ в цих випадках також велика.
Недавнє дослідження показує, що неправильне використання презервативів може призвести до збільшення ризику зараження гонореєю та іншими ЗПСШ. Дослідники розглянули випадки 1124 пацієнтів, відвідували клініки та диспансери з приводу ЗПСШ і опитали їх про регулярність та методику використання презервативів за останні 30 днів, що передували початку захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інтимна гігієна: що потрібно знати У результаті було встановлено, що більше половини людей, опитаних у ході дослідження, взагалі не використовували презерватив під час останнього сексу. Протягом місяця, більш ніж 40 відсотків чоловіків і жінок заявили, що при одяганні презерватива не стиснули повітря з його кінчика перед використанням. Більше 40 відсотків чоловіків і більше 30 відсотків жінок повідомили, що презерватив порвався під час статевого акту. Третина чоловіків і жінок заявили, що презерватив сповз під час виведення статевого члена, і 24 відсотків чоловіків і 30 відсотків жінок не полишали простору на кінчику презерватива. Багато людей також зізналися, що одягали презерватив лише вже в процесі самого статевого акту.
При цьому, основною помилкою у жінок є те, що вони не залишали простору на кінчику або забували видалити повітря з кінчика презерватива перед його використанням, у той час як чоловіки частіше скаржаться, що надягають презерватив навиворіт або стикаються з його розривом по ходу сексу.
Саме тому питання "чи використовувати презерватив" доволі спірне і відмовитись від його використання і перейти на оральні контрацептиви або ж навчитись бути без них - справа кожного і добра лише тоді коли ви з партнером вже довго і не змінюєте його часто.