Поцілунки можуть впливати на рівень гормонів в організмі. І це не все
Поцілунок у губи вважається якимось еліксиром, стверджує автор статті. Завдяки цьому в організмі підтримується баланс деяких речовин. Також за допомогою з'єднань, що містяться в слині, людина розуміє, наскільки вона сумісна з партнером.
Під час поцілунку знижується рівень кортизолу (гормону стресу), а кількість окситоцину («любовної речовини») – збільшується. Останній гормон допомагає у формуванні прихильності та турботи людей один про одного. Що цікаво: згідно з дослідженнями, окситоцин підвищується лише у чоловіків, а ось у жінок – навпаки. Фахівці вважають, що такі результати були отримані через те, що місце, де проводилося дослідження, було не дуже романтичним.
Також, як стверджує антрополог Хелен Фішер, щодо реакції на поцілунок можна зрозуміти, чи підходить людина. При поцілунку людина або наближається, або віддаляється від партнера. Також експерт зазначає, що чоловікам більше подобаються вологі поцілунки. Це пов'язано з тим, що чоловіча мова містить тестостерон. Таким чином вони намагаються цей гормон передати жінці, щоб викликати в неї сексуальний потяг.
А ось жінки цілуються з іншої причини. Подібним чином вони перевіряють імунну систему партнера. Також для жінок поцілунки відіграють велику роль: їм потрібно цілуватися до і після сексу. Чоловіків сприймають поцілунок як сигнал перед початком статевого акту.
Крім всього вищезгаданого, поцілунок може допомогти скинути вагу. Наприклад, якщо він триває 10 секунд, то в цьому випадку разом працюють 29 м'язів обличчя, шия, мозок, а ще спалюються 15 кілокалорій.
Також при поцілунку виробляється серотонін – гормон задоволення. Допомагає він і покращити стан шкіри: коли ми цілуємось, в організмі виробляється адреналін, збільшується пульс, покращується кровообіг, підвищується тонус шкіри, тіло насичується киснем.