- Спробуйте «зловити» свої думки про минуле. Фіксуйте (можна письмово) всі ваші негативні переживання і спогади. Протягом тижня поспостерігавши за собою, ви виокремити тих людей і обставини, які досі отруюють вам життя. Можливо, це якісь дрібниці - кинута образлива фраза або косий погляд. А можливо, і серйозні конфлікти.
- Після того, як ви зафіксували незавершені відносини, постарайтеся максимально повно описати все, що ви згадаєте про них: як поводилися і ви, і ця людина, що конкретно вас образило або зачепило і так далі.
- Здійсніть обряд подяки. Як правило, саме негативний досвід нас чомусь у житті вчить. Наприклад, бути обережною у розмові з незнайомцями. Або не довіряти зовнішності. Або бути стійкою до спокус. Подумайте: чому навчив вас цей конкретний випадок? Подумки скажіть "спасибі" людині, яка вас цього навчила. Наприклад: «Спасибі тобі за те, що ти не вірив у мене, мені це допомогло зробити важливий крок, щоб довести самій собі, що я гідна кращого».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що дратує чоловіка під час інтиму - Якщо травма, нанесена вам цією людиною, була дуже сильна, швидше за все, вам потрібен час. Постарайтеся повторювати обряд подяки протягом тижня і поспостерігайте за собою: наскільки позитивніше стали ваші думки? Чи думаєте ви про травмуючі вас ситуації так само часто? Чи виникає бажання довести людині, як вона у вас помилявся? Як правило, коли ми посилаємо людині уявну подяку, негатив поступово слабшає. Адже та позитивна енергія, яку ми при цьому випромінюємо, повертається до нас же - і обов'язково теж зі знаком «плюс».