Кожна вагітна в залежності від своєї індивідуальної ситуації, повинна уточнити цей аспект у свого спостерігаючого лікаря-гінеколога. Як правило, при підвищеному тонусі, загрозі переривання, сильному токсикозі та інших ускладненнях в перебігу вагітності, лікарі рекомендують повне статеве утримання.
До речі, можна відзначити, що якщо в радянські часи, коли сексу у нас в країні наче й не було, лікарі практично однозначно рекомендували повне статеве утримання протягом всієї вагітності. Вважалося, що "це" може шкідливо позначитися на плоді або призвести до викидня.
У теперішній же ліберальний час позірну "свободи" більшість лікарів стверджує з точністю до навпаки: якщо немає відхилень у нормальному перебігу вагітності, то секс тільки корисний, тому що гормони щастя - ендорфіни, одержувані мамою в процесі, передаються і дитині і позитивно впливають на неї .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найбільш поширених сексуальних проблем Кого слухати і як чинити? Порадити можна тільки прислухатися до себе! Ну і обговорити ситуацію з чоловіком і прийти до спільного рішення.
На закінчення все-таки кілька слів про моральну сторону питання. Наприклад, в воцерковлених віруючих сім'ях відмова від статевого життя на той час, поки дружина виношує дитинку, однозначний, за обопільною згодою. Адже одна з цілей подружнього життя - секс не заради самого сексу, а для зачаття дітей, досягнута і слід максимально оберігати цю нову занароджену життя від усього, що може бути некорисно і несвоєчасно, від будь-яких невідповідних такому особливому станом, як вагітність, емоцій і пристрастей .