Чи то через лінь, чи то через пристрасть, а може в цілях економії, багато пар використовують перерваний статевий акт, щоб запобігти вагітності. Але чи можна вважати такий спосіб контрацепції надійним?
"Народні" методи контрацепції не завжди допомагають
Деякі парочки використовують перерваний статевий акт (ПСА) якщо пристрасть наздогнала раптово, а презерватива під рукою не виявилося. Але багато хто взагалі вважають, що ПСА - відмінний метод контрацепції.
Звичайно, ПСА - справа нехитра, проте, ризик завагітніти дуже високий. Лікарі вважають, що ефективність від ПСА - лише 70%. І чим більше твій партнер схильний до передчасної еякуляції, тим вище шанс завагітніти.
Не варто забувати, що ПСА не захистить тебе і від інфекцій і захворювань, тому якщо і використовувати цей метод, то тільки з перевіреним партнером.
Застосування цього методу також призводить до частих незапланованих вагітностей. Із 100 жінок вагітніють приблизно 30. А все тому, що сперматозоїди можуть міститися і в куперівській залозі, що виділяється під час проведення статевого акту, що може призвести до небажаної вагітності.
Сексологи говорять, що не варто довіряти і календарному методу, суть якого полягає в тому, щоб вирахувати безпечні дні.
Цикл у жінок не завжди регулярний, тому дату овуляції складно вирахувати, до того ж яєчники можуть працювати вроздріб. Крім того, життєвий цикл сперматозоїдів достатньо тривалий, щоб все-таки встигнути запліднити" не вчасно "дозрілу яйцеклітину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска