Дослідники експериментували зі звичайними плодовими мушками Drosophila melanogaster : самців поміщали в суспільство інших самців, чиї гени були модифіковані так, щоб мухи синтезували статеві феромони самок. Крім того, вчені втручалися в роботу нейронів, що відповідають за сприйняття феромонів, і в роботу мозку комах - тих її галузей, які відповідають за сексуальне задоволення. Дрозофіли живуть в середньому близько двох місяців, так що визначити вплив сексу на здоров'я комах і тривалість життя було просто.
Як виявилося, якщо самці відчували феромони самки, але не мали можливості злучитися (якщо феромони виділяли модифіковані самці ), це позначалося на них погано : процеси старіння в організмі прискорювалися, і відбувалося це, очевидно, через підвищений стресу, який вони відчували.
Якщо ж сексуальні очікування самців виправдовувалися повністю і мозок відчував сексуальне задоволення, отримував, так сказати, розрядку, це гальмувало старіння і всякі негативні ефекти, які виникали через неможливість паруватися.
Тут, звичайно, є один важливий момент: сексуального задоволення передувало очікування, бажання, викликане феромонами. Тобто, можливо, не сама відсутність сексу, а придушення бажань викликає всі ті негативні ефекти, які вчені побачили у мух.
Можливо, стриманість корисна, але тільки при відсутності бажань; проте тут ми знову вступаємо на територію різноманітних психофізіологічних практик, покликаних дисциплінувати наші розум, честь і совість. Якщо людина живе звичайним соціальним життям, і до того ж його гормональна система в повному порядку, придушити всі свої думки «про це» до самого нижнього поверху підсвідомості досить важко. Так що, заради його ж блага, нехай вже краще потурає своїм бажанням як може!