Дослідники виділили ряд симптомів, що дозволяють говорити про діагноз "секс-залежність".
Чого забагато - те не здорово
Сексуальна енергія - це основна рушійна сила людства. Так вважав доктор Фрейд та індійські йоги. Однак сьогодні багато психологів відзначають, що сексу навколо стало занадто багато. Еротизмом пройняті відеокліпи, сексуальність широко експлуатують рекламні ролики - масова культура ставить секс не те що на чільне місце, але прямо-таки в центр світобудови. Так секс з рушійної сили лібідо перетворюється на нав'язливу ідею. До речі, альтернативне мистецтво пропонує інший підхід - згадайте досить трагічний фільм Стіва Маккуїна «Сором», присвячений хронічному сексоголіку з Майклом Фасбендером в головній ролі.
Проблема в тому, що важко визначити, коли саме секс перетворюється зі здорової потреби в нездорову. Однак співробітники Університету Каліфорнії спробували це зробити. Вони наполягають на тому, що сексуальна залежність повинна бути включена в список психічних розладів.
Тривожними сигналами є нав'язливі сексуальні фантазії, сильне бажання і зухвала поведінка, поява яких не виходить контролювати і які тривають від 6 місяців і більше. Інші симптоми - неможливість відмовитися від сексу, використання статевого контакту як способу підняти настрій або впоратися зі стресом.
Дослідження, в якому брали участь 207 пацієнтів з діагнозом «секс-залежність», показали, що перераховані вище ознаки були виявлені у більшості пацієнтів. Часто сексоголіки серйозно страждають через свою пристрасть: їм важко вибудовувати міцні відносини, їх звички призводять до проблем на роботі, а також у них збільшується ризик зараження венеричними захворюваннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі