Існує безліч простих способів, які допоможуть позбутися від проблеми, не відвідуючи стоматолога
На жаль, зубний наліт може з'явитися навіть у тих, хто регулярно дотримується гігієну порожнини рота і два рази в рік відвідує стоматологічний кабінет. Фахівці відзначають, що утворення зубного нальоту - це нормальний фізіологічний процес. З'являється він з кількох причин: куріння, їжа, часте вживання міцного чаю або натуральної кави (розчинну можна вживати навіть після чищення зубів), прийом ліків, порушення роботи шлунково-кишкового тракту.
Такі проблеми з зубами виникають не тільки у завзятих курців і любителів чорної кави, швидше за все у вас порушена робота шлунково-кишкового тракту.
Запускати появу зубного нальоту стоматологи не радять, незважаючи на те, що ви щодня чистите зуби вранці і перед сном, це не врятує від зубного каменю, пародонтозу і наслідків карієсу.
М'який наліт необхідно зчищати з поверхні емалі раз в два тижні. Для цього підійдуть такі засоби, як харчова сода, перекис водню, активоване вугілля, лимон, трав'яні настої.
Соду можна просто нанести на щітку із зубною пастою, тільки не натискайте сильно, так як можете пошкодити емаль.
З перекисом теж будьте обережні: візьміть ватний диск, намочіть розчином і прикладіть до зубів буквально на пару секунд. Потім добре прополощіть рот водою. Можна зробити розчин: півсклянки теплої кип'яченої води і одна чайна ложка перекису водню.
Від нальоту добре допомагає лимонна шкірка, її можна тримати на зубах, але цей метод протипоказаний тим, у кого є стоматит або інші рани в роті. У боротьбі з нальотом хороші активоване вугілля або деревна зола - один із старовинних способів очищення зубів. Досить потовкти кілька таблеток, нанести порошок на щітку, попередньо змочену водою.
Трав'яні настої з хвоща польового і оману допоможуть зберегти не тільки зубну емаль, а й є хорошою профілактикою пародонтозу.
Ну і звичайно не забувайте міняти зубну щітку раз в три місяці і чистити наліт на язиці.