За представленими нижче рецептами домашніх бальзамів, відміряйте необхідну кількість інгредієнтів. Дотримуйтесь інструкції. Бальзам готується на одне застосування. Якщо в нього додаються емульгатори, консерванти та інші інгредієнти, то зберігається він набагато довше.
Домашні засоби для волосся
Бальзам для волосся з трав
Готують збір трав: звіробій, квітки ромашки і білої конюшини, листя кропиви і м'яти перцевої, листя і квіток настурції, листя берези. 1 ст. ложку подрібненої суміші з трав, взятих у рівних частинах, заливають 100 мл рослинного масла (оливкової, соняшникової, рицинової, мигдалевого) і настоюють в темному місці протягом тижня. Потім фільтрують і додають 100 мл лимонного соку. Бальзам наносять на волосся після миття, через годину змивають теплою водою.
Медовий бальзам для волосся
30 г квіток ромашки заливають склянкою на 200 мл окропу, і настояти в закритому посуді 1 годину. Потім процідіть, викручуючи залишок сировини, і додайте 4 ч. ложки меду. Бальзам слід нанести волосся вимиті і підсушені. Через 30 хвилин змийте водою.
Лимонний бальзам для волосся
3 ч. ложки лимонного соку змішують з 100 мл кип'яченої води і додають 1 ч. ложку гліцерину і 3 ч. ложки одеколону (парфуму). Цим бальзамом корисно протирати вимиті і підсушені волосся.
Фруктовий бальзам для волосся
Розім'яти і змішати м'якоть яблука і банана, додайте сік апельсина в співвідношенні ( 0,5:0,5:2 ) і 1 ч. ложку кмину. Ретельно розмішують і наносять бальзам на вологе вимите волосся. Через 20 хвилин змивають теплою водою.
Бальзам для сухого волосся на основі настою трав
Змішати в рівних пропорціях: листя кропиви, настурції, листя берези, квіти ромашки і білої конюшини, трава звіробою. 1 ст. ложку такого збору трав треба залити 100 мл рослинної олії (оливкової, касторової, соняшникової, мигдалевого або волоського горіха) і 100 мл лимонного соку. Все добре закупорюють в темну посуд і витримують 1 тиждень. Такий бальзам необхідно процідити і наносити на вологе волосся. Через годину змити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою