Інгредієнти на три порції шампуню (для волосся середньої довжини):
- 1 пачка желатину (20 гр)
- Два жовтки
- Сушена кропива, череда і календула - по чайній ложці з гіркою
- Гуртка окропу
- 1/2 чайної ложки реп'яхової олії
- Ефірна олія - за бажанням
Закип'ятіть воду і заваріть в гуртку кропиву, череду і календулу. Ці трави зменшують утворення лупи, живлять шкіру. Накрийте кухоль блюдцем і дайте настою охолонути. Готовий настій процідіть.
У невелику каструльку висипте желатин, залийте холодним трав'яним настоєм. Залиште на півгодини, щоб желатин набряк. Підігрійте на повільному вогні, помішуючи і не доводячи до кипіння. Знову остудіть.
Два жовтки ретельно відокремте від білків. Білка в шампуні бути не повинно - при контакті з гарячою водою він завариться і залишиться у волоссі неприємними білими згустками.
Додайте до жовтків реп'яхову олію. Якщо у вас суха шкіра голови, кладіть половину чайної ложки або навіть трохи більше. Якщо жирна, від масла можна відмовитися взагалі. Можна додати ефірну олію для запаху. Однак враховуйте, що ефірні масла сушать шкіру, тому класти його потрібно буквально краплю, не більше.
Збийте жовтки з маслом. Остиглий і проціджений желатин влийте в жовтки - спочатку по одній ложці, збиваючи, поки не отримаєте однорідну масу, потім все інше.
Шампунь готовий до вживання. Дві порції перелийте в силіконові форми або в іншу зручну ємність і поставте в морозильник, а третю можна пускати в справу.
Заморожений шампунь може зберігатися в морозильнику до шести місяців. Перед вживанням його потрібно розморозити - до стану желе при кімнатній температурі або до рідкого стану на водяній бані.
Шампунь нанесіть на мокре волосся, злегка помасажуйте шкіру голови і залиште на 10 хвилин. Потім змийте його прохолодною водою.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про
правила догляду за волоссям влітку.