Головне - баланс
Для відновлення водного балансу шкіри дуже корисно насичувати її киснем і водою у вигляді парових ванночок і компресів. Але пам'ятайте - парові ванни і гарячі компреси протипоказані людям, які страждають бронхіальною астмою, гіпертонією, серцево-судинними захворюваннями, а також тим, у кого на обличчі розширені кровоносні судини.
Ванночка робиться так: очистіть обличчя водою або лосьйоном. Влийте в миску 1,5 л води, доведіть до кипіння, зніміть з вогню, опустіть в окріп 1-2 ст. ложки сухих квіток липи. Покрийте голову махровим рушником і нахиліться над мискою, над якою виходить цілющий пар. При жирній шкірі тривалість парової ванночки - 15-20 хвилин, при нормальній - 10-15, при сухій - 5-10. Після процедури обполосніть обличчя холодною водою і обсушіть паперовою серветкою. Через 20-30 хвилин нанесіть живильну маску.
Живильна і зволожуюча: змішати і добре розтерти 100 г меду, два яєчних жовтки, 100 г рослинної олії, злегка підігріти. Накладати маску треба в кілька прийомів, з інтервалом в 5-7 хвилин. Знімати ватним тампоном, змоченим в липовому відварі.
Допоможе повернути шкірі пружність і гладкість вітамінна живильна маска. Для її приготування потрібно 5 крапель настоянки звіробою, 5 крапель обліпихової олії, 1 жовток, майонез на кінчику чайної ложки і 1 ст. ложка кислого. Все змішати, нанести на обличчя на 20 хвилин, видалити і змастити живильним кремом.
Ще одна маска з майонезом: 1 ст. ложка майонезу, 1 ч. ложка меду, 1 ч. ложка яблучного оцту або лимонного соку, 1 ч. ложка касторової олії. Нанести суміш за 7-10 хвилин до умивання перед сном, в середині дня можна залишити на 20 хвилин.
Хороша для збезводненої шкіри цитрусова маска - сік 1 апельсина або грейпфрута, 2 ч. ложки меду змішати і нанести на обличчя на 10 хвилин. Змити холодною водою.
Суху шкіру косметологи радять обмивати кип'яченою водою, наполовину розведеного молоком.
Оксамитові ручки
Суху шкіру рук зволожити таким складом: 1 ст. ложка суміші трави подорожника і квіток календули (в рівних частинах) залити 0,5 склянкою окропу і годину напарюють. Суміш профільтрувати, в настій додати 1 ч. ложку меду і 50 г вершкового масла.
Огрубілу шкіру рук зволожить бананове пюре: розім'яти стиглий банан до стану пюре, додати 1-2 ст. ложки вершків і на 10 хвилин нанести на руки.
Поправлять положення сухий, збезводненої шкіри медові маски: 1 ст. ложку рідкого меду розтирають з 1 ст. ложкою теплого молока, сметани, вершків, сиру або теплого свіжозавареного чаю, залишити на обличчі на 15 хвилин. Змити холодною водою.
Мед розтерти з 1 яєчним жовтком і 1 ч. ложкою рослинного масла, накласти на 15 хвилин. До речі, тим, у кого шкіра схильна до дратівливості, почервоніння, має розширені поверхневі судини, мед для накладання у складі косметичної маски використовувати не можна.
Суху і лупиться шкіру гомілок сбризгніте теплою водою, а потім розітріть по ній мед. Акуратно його втирайте до тих пір, поки він не побіліє. Залиште на 20-30 хвилин, після обполосніть і добре просушіть шкіру. А огрубілі ділянки на колінах, ліктях натирайте лимонним соком, скоринкою грейпфрута або лимона.
Спробуйте таку маску. Лист білокачанної капусти натріть на крупній тертці, змішайте з четвертинкою банана, розтертого в пюре. Додати по 1 ч. ложки меду і вершків. Перемішайте і нанесіть на шкіру рук. Через 15-20 хвилин вимийте їх теплою водою і змастіть живильним кремом. Руки стануть просто шовковими!