Для запобігання утворення гриж міжхребцевих дисків, слід дотримуватися кількох правил. Якщо у вас вже є остеохондроз, вам не варто піднімати більше 10 кг.
Що робити, коли болить хребет
1. Перед фізичним навантаженням випийте води або ще щось, в обезводненому організмі диски не можу ввібрати достатню кількість вологи.
2. Помасажуйте спину, це розжене кров і прискорить обмінні процеси.
3. Якщо вас чекає піднімати важкі речі, бажано скористатися поясом штангіста.
4. Ніколи не піднімайте і не тримайте предмети на витягнутих руках, це в десятки разів збільшує навантаження на хребет. Для підняття предмета сідайте навпочіпки, а потім вставайте разом з ним. Хребет повинен залишатися прямим.
5. Після будь-яких навантажень на хребет бажано повисіти, якщо працювати доводитися тривалий час, висіти слід періодично, якщо немає можливості повисіти, хоча б потягніться, піднявши руки вгору.
6. Уникайте різких рухів, особливо поворотів тулуба при нахилі.
7. Намагайтеся рівномірно розподіляти навантаження, тобто не носіть сумки в одній руці і т.д., якщо доводиться нести предмет перед собою, тримайте його якомога ближче до тіла, і передаючи його, чи не витягайте руки вперед.
8. При прибиранні квартири і т.д. намагайтеся, якомога менше перебувати в зігнутому стані і якомога менше нахилятися.
9. При перенесенні ваги, особливо на великі відстані, бажано скористатися візком, сумкою, валізою на коліщатах або рюкзаком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою