Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Абдомінальний синдром

Категорія: 

Абдомінальний синдром проявляється різким болем у животі за відсутності гострого хірургічного захворювання органів черевної порожнини. Спостерігається переважно у дітей. Причиною його можуть бути геморагічний васкуліт, вузликовий періартеріїт, крупозна пневмонія, ревматизм, вірусний гепатит, єрсиніоз, грип, ентерит, цукровий діабет.

Клініка абдомінального синдрому


Біль переймистий, непостійний, не визначеної локалізації. Нерідко він сполучається з блюванням, напруженням м'язів передньої черевної стінки, лейкоцитозом. Найчастіше виникнення болю спричинюється спазмом та збільшенням проникності судин внаслідок алергічної реакції, подразненням діафрагмальних нервів та сонячного сплетення, іррадіацією болю з плеври, перикарда. При васкуліті та періартерііті з'являється кров у калі (крововиливи в стінку кишки). Як правило, абдомінальний синдром у поєднанні з іншими клінічними ознаками захворювання має значення при встановленні діагнозу основного процесу і свідчить про ступінь його тяжкості. Диференціальну діагностику проводять з метою р'-змежування абдомінального синдрому і гострих хірургічних хвороб органів черевної порожнини. До моменту їх обгрунтованого виключення необхідно особливо ретельно спостерігати за хворим.

Лікування абдомінального синдрому


Лікування консервативне, в умовах лікарні. Вживають заходів, що спрямовані на припинення основного захворювання; призначають болезаспокійливі та протиспазматичні, а в разі шлункової кровотечі - гемостатичні засоби. Геморагічний васкуліт та вузликовий періартеріїт можуть сприяти розвиткові ускладнень (інвагінації, перфорації кишки перитоніту), які є показанням до невідкладної лапаротомії. Інколи клінічні прояви абдомінального синдрому настільки подібні до клініки гострого хірургічного захворювання органів черевної порожнини (гострий апендицит, перфоративна виразка, кишкова непрохідність), що можуть спонукати до помилкової лапаротомії.

Абдомінальний синдром у дорослих


Абдомінальний синдром у дорослих виникає на грунті порушень прохідності вісцеральних артерій. У літературі це захворювання описане під назвами 'черевна жаба', 'судинний криз', 'ішемічна ентеропатія', 'абдомінальний ішемічний синдром', 'хронічна ішемія органів травлення'. Ураження вісцеральних артерій внаслідок тиснення на судини ззовні спостерігається у людей молодого віку; при неспецифічному аортоартеріїті - частіше у жінок віком 35-40 років, атеросклерозі - переважно у чоловіків похилого віку.
Клініка. Захворювання проявляється переймистим болем у животі, який виникає під час фізичного навантаження чи в період найвищої функціональної активності органів травлення. Щоб запобігти болю, деякі хворі обмежують себе в їжі або викликають штучне блювання, через що в них спостерігається значне зменшення маси тіла. Нерідко появі болю передують відчуття дискомфорту, важкості у животі. Здебільшого ці симптоми супроводжуються метеоризмом, відрижкою та розладами функції кишок. Больовий синдром зменшується або припиняється після приймання валідолу, нітрогліцерину та введення протиспазматичних засобів.
Під час шстрого болю живіт залишається м'яким при пальпації, інколи він злегка болючий. Важливою діагностичною ознакою ураження вісцеральних артерій є систолічний шум над їх проекцією (по середній лінії, на 2-4 см вище від пупка).
Лікування. З метою усунення приступу застосовують нітрогліцерин, валідол, но-шпу, папаверину гідрохлорид (2-4 мл 2 % розчину); для запобігання призначають нітропрепарати пролонгованої дії (нітросорбід, нітронг), а також пармідин, нікотинову кислоту. У випадках розвинення яскраво виявленої клінічної картини показане хірургічне лікування.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus