Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Адреногенітальний синдром

Категорія: 

Адреногенітальний синдром - хвороба, що розвивається на тлі гіперфункції кіркового шару надниркових залоз, супроводжується підвищенням вмісту андрогенів в організмі і призводить до вірилізації. Розрізняють уроджений, постнатальний (препубертатний) і постпубертатний адреногенітальний синдром. Уроджена форма виникає при генетично детермінованій недостатності ферментів. Постнатальна і постпубертатна форми зумовлені гіперплазією або пухлинами кіркового шару надниркових залоз.

Клініка адреногенітального синдрому


Вроджений адреногенітальний синдром проявляється жіночим псевдогермафродитизмом. Період статевого дозрівання у таких дітей починається у віці 6-7 років. Постнатальна форма характеризується раннім статевим дозріванням з ознаками вірилізації, появою рожевих вугрів на спині, грудях, обличчі. Діти низькорослі, з короткими нижніми кінцівками внаслідок раннього закриття епіфізарних хрящів. При постпубертатній формі відзначаються оліго- або аменорея, безпліддя, гірсутизм, атрофія молочних залоз, зменшення розмірів яєчників і матки.

Лікування адреногенітального синдрому


Лікування проводить лікар. Воно полягає в призначенні препаратів глюкокортикоідних гормонів (преднізолон, кортизон, дексаметазон), а за необхідності - у хірургічному втручанні.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus