Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Агранулоцитоз

Категорія: 

Агранулоцитоз - клініко-гематологічний синдром, що характеризується зниженням кількості гранулоцитів у периферичній крові до 0,75 • 109/л. Розрізняють мієлотоксичну та імунну форми. Мієлотоксичний агранулоцитоз виникає під впливом радіації або лікування цитостатичними препаратами, які пригнічують ділення клітин-попередників у кістковому мозку. Імунна форма розвивається внаслідок появи протилейкоцитарних антитіл при прийманні деяких лікарських засобів (амідопірин, сульфаніламідні препарати, бутадіон тощо) у сенсибілізованих хворих, що призводить до загибелі гранулоцитів у крові та кістковому мозку. Імунна форма агранулоцитозу перебігає легше і прогноз при ній сприятливіший.

Клініка агранулоцитоза



В клінічній картині домінує гарячка, спочатку інтермітуюча, потім постійна. На слизовій оболонці рота і носової частини глотки з'являються гіперемія, виразки, ділянки некрозу. Ці зміни супроводжуються болем у горлі, особливо при прийманні їжі або рідини. Тяжче перебігає мієлотоксичний агранулоцитоз з ураженням слизової оболонки кишок (біль, здуття живота, рідкі випорожнення з домішками крові). З ускладнень найчастіше спостерігаються токсичний гепатит, запалення легень, прободіння виразки кишок з розвитком перитоніту, септицемія. Вони погіршують прогноз.

Діагностика агранулоцитоза



Виявляють зменшення кількості гранулоцитів у крові, а при тяжкій формі - тромбоцитопенію і ретикулоцитопенію. При мієлотоксичному агранулоцитозі існує ризик виникнення аплазії (спустошення) кісткового мозку. Для підтвердження діагнозу необхідно зробити аналіз крові. При відновленні кровотворення в крові з'являються мієлоцити, промієлоцити, збільшується кількість моноцитів.

Лікування агранулоцитоза



При підозрі на агранулоцитоз хворий підлягає терміновій госпіталізації, бажано в гематологічне відділення. Негайно відміняють лікарські засоби, що спровокували розвиток хвороби, або усувають вплив радіації. По можливості, хворого розміщують в асептичній або спеціально підготовленій палаті, забезпечують ультрафіолетове опромінювання її. При ураженні кишок показане повне голодування протягом 1-2 днів, парентеральне харчування, пригнічення кишкової мікрофлори з допомогою антибіотика поліміксину.

Для лікування інфекційних ускладнень призначають антибіотики широкого спектра дії (цепорин, гентаміцин, ампіцилін, карбсніцилін). У терапії імунного агранулоцитозу основне значення належить глюкокортикоїдам. Преднізолон призначають по 80-100 мг на добу протягом 7-10 днів з поступовим зниженням дози. У більшості хворих за умови своєчасно розпочатої терапії прогноз сприятливий. При приєднанні септицемії і ураження кишок ризик смерті стає високим.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus