Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Кандидоз

Категорія: 

Кандидоз - хвороба, викликана дріжджовими грибами. Її розглядають як ендогенну інфекцію. Розвитку кандидозу можуть сприяти цукровий діабет, ожиріння, гіповітамінози, гіпертиреоз, вегетоневрози та інші хвороби, які знижують опірність організму; великі дози і тривале застосування антибіотиків, кортикостероїдів, цитостатичних засобів та екзогенні фактори, що посилюють мацерацію епідермісу. Розрізняють кандидоз слизових оболонок (кандидозний стоматит, хейліт, заїда, баланопостит у чоловіків і вульвовагініт у жінок); шкіри (кандидоз складок, міжпальцеві ерозії, дерматит у грудних дітей); нігтів і білянігтьових валиків; хронічний гранулематозний кандидоз. Діагноз підтверджується лабораторним знаходженням грибка.

Стоматит (пліснявка)


На слизовій оболонці язика і щік виникають множинні точкові нальоти, які нагадують манну крупу або молоко, що зсілося. Зливаючись, вони утворюють плівки різних розмірів, які спочатку легко знімаються, а згодом стають сірими і щільно «сидять» на слизових оболонках.

Хейліт


Слизова оболонка губ запалена, набрякла, суха, є тріщини, лущення, відчуття стягування.

Заїда


В кутах рота в глибині складок розвиваються мацерація, гіперемія, тріщини, по краю - відшарований епідерміс, везикули. Кірочки не утворюються.

Баланопостит і вульвовагініт


Баланопостит і вульвовагініт за клінічними проявами нагадують кандидозний стоматит.

Кандидоз складок (інтертригінозний)


У складках шкіра яскраво-червона, лискуча, наче вкрита лаком; на поверхні - білуватий наліт, у глибині складок - тріщини. Межі вогнищ чіткі, по краю спостерігаються облямівка відшарованого епідермісу, окремі везикули.

Міжпальцева ерозія


Шкіра в глибині складок кистей мацерована, гіперемована, з білуватим нальотом, у глибині складок - тріщини.

Дерматит


Виникає у грудних дітей після народження або на 3-8-му тижні життя. З'являються еритемо-сквамозні, везикульозні вогнища. Вони рожево-червоні, злегка підвищені, мають характерний периферичний ріст і схильність до злиття, утворення бляшок.

Кандидоз нігтів (оніхомікоз)


На поверхні нігтів виникають сірі плями, які згодом набувають коричневого кольору, розповсюджуються і уражають всю нігтьову пластинку, поперечні хвилеподібні боріздки. Нігті кришаться, згодом потовщуються і відшаровуються.

Кандидоз нігтьових валиків (пароніхія)


Гіперемія, набряклість білянігтьових валиків; при натискуванні - болючість і виділення краплі гною з-під валика.

Лікування. Нізорал, ністатин, леворин; місцево - клотримазол, мікозолон, мікосептин, фукорцин, ністатинова і леворинова мазі, нітрофунгін.
Профілактика. Лікування хвороб, що сприяють розвитку кандидозу, раціональне застосування кортикостероїдів, антибіотиків, цитостатичних засобів. У випадках рецидивуючого кандидозу хворих слід обов'язково обстежити на цукровий діабет і СНІД.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus