Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Маніакальний синдром

Категорія: 

Підвищений настрій, прискорення асоціативних процесів і надмірне прагнення до діяльності. Для хворих характерні веселість, відволікання й мінливість уваги, поверховість суджень, оптимістичне ставлення до свого сьогодення і майбутнього. Прагнення до діяльності виявляється по-різному: хворі можуть розпочати безліч справ, однак жодну з них не доводять до кінця; витрачають гроші безтурботно і безладно, купуючи непотрібні речі, на роботі безпідставно втручаються в справи співробітників тощо.
Хворим притаманна переоцінка своєї особистості: вони відкривають у собі непересічні здібності, мають намір прославитися як визначні дослідники, артисти, письменники чи видають себе за них (нестійкі надцінні ідеї величності). Хворі виглядають помолоділими, у них підвищується апетит, скорочується тривалість сну або виникає тривке безсоння, посилюється статевий потяг. У маніакальному стані спостерігаються збільшення частоти пульсу, гіперсексуальність; у жінок - порушення менструального циклу. Маніакальний синдром може не мати яскравих проявів, у цьому разі мова йде про гіпоманіакальний стан.

Манія гнівлива. Переважають дратівливість, прискіпливість, гнівливість.
Манія непродуктивна. Настрій піднесений, але відсутнє прагнення до діяльності при нерізкому прискоренні асоціативного процесу.
Маніакальні стани розвиваються при МДП, циклотимії, шизофренії, епілепсії, симптоматичних та інтоксикаційних психозах, а також при органічних захворюваннях головного мозку.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus