Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Подагра

Категорія: 

Подагра - хвороба, що зумовлена порушенням обміну пуринів і характеризується відкладанням у тканинах, зокрема у суглобах, солей сечової кислоти з розвитком реактивного запалення. Важливе значення в патогенезі подагри належить спадковості, зловживанню алкоголем і продуктами, багатими на пуринові основи. Хворіють переважно чоловіки гіперстенічної конституції, віком понад 40 років. Характерним є підвищення концентрації сечової кислоти у крові.

Клініка подагри


Основним проявом захворювання є гострий подагричний артрит, який розвивається раптово, частіше вночі. Провокуючі моменти - надмірна кількість їжі, зловживання алкоголем, травма. Переважно уражається плеснофаланговий суглоб великого пальця стопи. Відзначаються підвищення температури тіла, втрата апетиту, різкий біль в ураженому суглобі, припухлість і почервоніння шкіри в ділянці цього суглоба, обмеження рухів. За декілька днів ці явища минають і функція суглоба відновлюється. З часом приступи рецидивують, у патологічний процес залучаються нові суглоби. Хвороба набуває характеру хронічного моно- або поліартриту. Виникає деформація уражених суглобів за рахунок відкладання кристалів солей сечової кислоти у м'яких навколосуглобових тканинах з утворенням щільних вузликів (тофусів) і розвитком запалення. Тофуси локалізуються біля суглобів кистей і стіп, ліктьового суглоба, а також на вушних раковинах. Ускладнення подагри: сечокам'яна хвороба, пієлонефрит, хронічна ниркова недостатність. Під час гострого приступу відзначаються лейкоцитоз, збільшення ШОЕ і концентрації сечової кислоти в крові. На рентгенограмах видно круглі дефекти епіфізів кісток із склеротичною каймою, кісти у кортикальному шарі кістки.

Лікування подагри


Важливе значення належить дієті низької енергетичної цінності, з виключенням алкоголю і продуктів, багатих пуринами (печінка, нирки, мозок, боби, шпінат, м'ясний бульйон). При збільшенні вживання рідини (лужні мінеральні води) слід обмежити споживання м'яса і риби. Для зняття гострого приступу призначають індометацин, ортофен, вольтарен (по 75-150 мг на добу), ацетилсаліцилову кислоту (по 2-4 г на добу), анальгін (по 1,5-2 г на добу). Після усунення гострих проявів захворювання переходять на алопуринол (мілурит) по 0,3-0,4 г на добу, його підтримуючі дози приймають протягом року. Ефективні колхіцин і антуран, які пригнічують синтез солей сечової кислоти в організмі хворого.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus