Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Психомоторне збудження

Категорія: 

Психомоторне збудження - гострий психотичний стан, який спричинюється різними психічними захворюваннями і супроводжується яскраво виявленим руховим і мовним збудженням, а також психопатологічною симптоматикою. Цей стан є небезпечним як для самого хворого, так і для оточуючих.
Невідкладна долікарська допомога полягає у вжитті заходів, якими досягають усунення або пом'якшення психопатологічних проявів, і організації негайної госпіталізації хворого в психіатричну лікарню або екстреної консультації психіатра. Надаючи допомогу збудженому хворому до прибуття транспорту для його перевезення в психіатричну лікарню, необхідно потурбуватися про безпеку хворого і оточуючих. Хворого розміщують в окремій кімнаті, де перебувають лише особи, які наглядають за ним, а за необхідності й утримують на місці (фельдшер, працівники міліції, сусіди). Ці особи мають бути поряд з хворим, щоб своєчасно запобігти його спробі вистрибнути з вікна або втекти. Всі предмети, які хворий може використати для нападу або самогубства, треба сховати.

При різкому збудженні хворого його необхідно негайно іммобілізувати. Щоб пом'якшити удари, яких він може завдати, до нього підходять, тримаючи перед собою матрац, товсту ватну ковдру або перину. Найраціональнішим є утримування його в ліжку. Для цього достатньо 3, у крайньому разі 4 осіб. Одна з них тримає ноги хворого вище від колін, друга - руки за передпліччя, третя - плечі. Не дозволяється утримувати хворого за груди (небезпека перелому ребер) або давити на живіт. За необхідності притримати голову на лоб накладають рушник і його кінці притискають до подушки.
Для пом'якшення явищ збудження перед транспортуванням хворому вводять 2-5 мл 2,5 % розчину аміназину внутрішньом'язово або 2-4 мл 2,5 % розчину тизерцину. За відсутності ефекту через 1 год бажано внутрішньом'язово ввести 2-3 мл 1 % розчину мажептилу або 5-7 мл 10 % розчину гексеналу. При деліріозному збудженні внутрішньом'язово вводять 2-4 мл 0,5 % розчину седуксену (реланіуму).

При госпіталізації хворого необхідно уважно переглянути його речі, щоб він не взяв із собою небезпечних предметів. Для транспортування виділяють супроводжувачів (фельдшер, медична сестра, працівник міліції), число яких залежить від стану хворого. В їх обов'язки входить нагляд за хворим, а за необхідності - утримування його. Дверцята автомобільного салону краще зачинити на ключ, щоб хворий не міг вистрибнути на ходу.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus