Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Пухлини глотки

Категорія: 

Юнацька фіброма носової частини глотки


Трапляються рідко. Особливе місце посілій юнацька фіброма носової частини глотки, яка ш гістологічною будовою належить до доброякісних пухлин, а ні клінічним перебігом - до злоякісних. Спостерігається виключно в осіб чоловічої статі у віці 8-20 років, характеризується інтенсивним ростом. Нерідко відбувається її самовільний зворотний розвиток після 20 років. Це новоутворення становить значну небезпеку для хворого, оскільки через виражений тиск на сусідні тканини призводить до утворення узур у ділянках придаткових пазух носа, крилопіднебінної ямки, орбіти, основи черепа, а це сприяє проникненню в них інфекції.
Клініка. Утруднене носове дихання, носові кровотечі, хронічний гнійний риніт, тубоотит. Залежно від напряму росту новоутворення можуть відзначатися гугнявість, ознаки залучення у процес орбіти, припухання в ділянці щоки, скроні; часто спостерігаються сильні носові кровотечі. Пухлину можна виявити при задній риноскопії або пальпації носової частини глотки.
Лікування тільки хірургічне.

Рак і саркома носової частини глотки


При закритті хоан виникають утруднення носового дихання, тубоотит, при проростанні новоутворення в основу черепа - порушення функції черепно-мозкових нервів, передусім V та VI пар, пізніше - й інших. Спостерігаються також тризм, збільшення шийних лімфовузлів. Таким чином, збільшення лімфовузлів потилиці й шиї, причина якого не з'ясована, тубоотит, що триває понад 2 тиж; ознаки розладу функції черепно-мозкових нервів (V, VI пар) дають підставу запідозрити злоякісну пухлину носової частини глотки.
Найчастіше злоякісні пухлини ротової частини глотки ростуть з мигдаликів. Вони швидко проростають у сусідні тканини - піднебіння, корінь язика, нижню щелепу.
Клініка. Відчуття стороннього тіла в глотці, біль при ковтанні. Швидко з'являються метастази в лімфатичних вузлах шиї. При огляді виявляють гранулюючу виразку, вкриту слизовогнійним нальотом; рідше - значно збільшений мигдалик з виразкуванням. Зовсім невеликі первинні пухлини можуть спричинювати появу великих метастазів у лімфатичних вузлах шиї. При підозрі на пухлину показана пальпація мигдалика і кореня язика для виявлення затвердіння. Кожного хворого із подібним до ангіни захворюванням, яке не минає протягом 2 тиж, неодмінно має оглянути оториноларинголог. Збільшення лімфатичних вузлів, що впадає в око, особливо у дорослих, є підозрілим на метастази.

Пухлини гортанної частини глотки


Найчастіше спостерігається рак. Новоутворення локалізується на передній та задній стінках глотки та в грушоподібному синусі. Перебіг особливо злоякісний у зв'язку з раннім метастазуванням.
Клініка. Хворого турбують відчуття дряпання в глотці, перешкоди ковтанню (на початку захворювання - лише твердої їжі) тощо. Першим проявом хвороби може бути збільшення шийних лімфовузлів. Пізніше (при виразкуванні) з'являються біль при ковтанні, неприємний запах з рота. Отже, поява зазначених симптомів, особливо в осіб віком 50 років і більше, має насторожувати, оскільки може свідчити про розвиток пухлини гортанної частини глотки та гортані.
Лікування комбіноване (хірургічне і променеве).
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus