Ця хвороба печінки є справді серйозною, тому потрібно вміти правильно себе діагностувати.
гепатит С
Вірус гепатиту С потрапляючи в організм людини, вражає печінку і часто діагностується несвоєчасно, оскільки хвороба протікає безболісно, зі слабко вираженими симптомами і тривало, що призводить до хронічної форми, надалі до цирозу або гепатоцелюлярного раку печінки.
Гепатит С не передається при рукостисканнях чи поцілунках, через воду чи посуд, чханні чи кашлі, при обіймах. Під час грудного вигодовування, інфікування дитини від зараженої матері можливе лише у разі попадання крові із запаленого соска на пошкоджені губи немовляти, зараження неможливе через грудне молоко за відсутності цих умов.
Хвороба протягом перших 6 місяців з моменту інфікування не виявляється - може протікати безсимптомно, або симптоми слабко виражені і пацієнт не звертає на них уваги.
При гострій течії виражається загальною слабкістю, стомлюваністю, втратою апетиту, нудотою, блюванням, високою температурою, біль у черевній порожнині, біль у суглобах, потемнінням сечі та пожовтінням шкірних покривів та склер очей – жовтяницею. Найчастіше спостерігається безсимптомний перебіг захворювання.
При перших симптомах варто звернутися до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою