Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Свербить шкіра: 11 захворювань, які викликають висипання та свербіж

14:30, 18 Гру 2015 · Категорія: Лікування, Інфекції · Переглядів 28591 · 

Висипання на шкірі з сверблячкою можуть мати безліч причин і обумовлюватися різними факторами. Всього фахівці розрізняють близько 10 первинних змін шкірних покривів, проте це може свідчити і про розвиток захворювань. Про основні з них, в матеріалі "Країни Здоров'я".

Висипання та свербіж

Висипання та свербіж



Сильний свербіж викликає короста

До захворювань, які супроводжуються сильним свербінням, відноситься в першу чергу короста. Її викликає ектопаразіт, коростяний кліщ, самки якого імплантуються в рогові шари, відкладають яйця. Вилуплюються личинки збираються навколо волосяних фолікул, викликаючи роздратування. Висипання на шкірі з'являються у вигляді коростявих ходів на кистях, ліктях, зап'ястях, стопах. Везикули без запалень відзначаються поруч із ходами. Сверблячка посилюється у вечірній і нічний час, особливо в лежачому положенні. Короста передається при прямому контакті з зараженим. Хвороба лікують препаратами з вмістом сірки, бензилбензоату, мазями, що містять дьоготь і ін.

Медикаментозна алергія викликає висип і свербіж по всьому тілу.

Захворювання може з'явитися відразу ж після введення препарату (зазвичай подібно кропивниці), так і через кілька годин при застосуванні препаратів сульфаниламида або пеніциліну. Вугреподібні висипання можуть виникнути після застосування бромідів, йодидів, гідантоїнів. При реакції організму на фенофталеін, тетрациклін, сульфаніламіди можуть проявлятися чіткі лілові геометрично правильні висипання, які проявляються кожного разу після прийому препарату на одних і тих же місцях.

При наявності у складі ліків золота, тіазидів, а також при застосуванні протималярійних препаратів можуть утворюватися папули, які потім зливаються в плями з сверблячкою і лущенням. Лікування лікарських алергій призначається індивідуально лікарем, профілактичні роботи можуть бути спрямовані на очищення шлунково-кишкового тракту, нормалізацію роботи організму в цілому.

Запалення і свербіж шкірних покривів практично у кожної дитини виникають у зв'язку з побутовою алергією.

Особливо часто щічки "цвітуть" в перші півроку життя, коли організм грудничка «знайомиться» з різними новими речовинами і виробляє захисні реакції на те, що йому не подобається.

Вважається, що у малюків, які перебувають на грудному вигодовуванні, алергічні реакції зустрічаються рідше (якщо мати не зловживає шоколадом, апельсинами та ін.) І справа не стільки в тому, що суміш може бути неякісною, скільки в тому, що дитина при штучному вигодовуванні часто з'їдає більше, ніж їй потрібно. Це викликає брак ферментів для перетравлення, отже, затримку їжі в кишечнику, її гниття і всмоктування в кров шкідливих речовин, які і дають алергічні реакції.

Сверблячка при укусах комах

Дуже сильно сверблять і укуси комах, супроводжувані тим чи іншим видом висипань. Це пов'язано з тим, що під час укусу, наприклад комара, відбувається впорскування мікродози рідини, яка не дає згорнутися крові під час "обіду" комахи. Ця субстанція містить білок, який є сильним алергеном для людини, тому виникає почервоніння і свербіж. Застосування мазей після нечастих укусів не завжди виправдано, тому можна скористатися народною медициною.

Найпростіший засіб - це намазати уражені ділянки кисломолочними продуктами, маслом чайного дерева або риб'ячим жиром. Непогано зарекомендував себе і розчин харчової соди (1 чайна ложка на склянку води, наноситься у вигляді компресу) і розчин нашатирного спирту (1 столова ложка на 3 столових ложки води, наноситься тампоном).

Вітрянка, кір і скарлатина

Практично кожен в дитинстві перехворів вітряною віспою. Ця недуга супроводжується високою температурою, головними болями, іноді блювотою, проносом. Спостерігається поява червоних горбків, які через добу переходять у бульбашки невеликого розміру. При цьому для батьків є великою проблемою забезпечити відсутність розчісування висипань (щоб не занести інфекцію) і запобігти контакту з водою.

Вітряна віспа досить легко передається, тому дітей потрібно один від одного ізолювати, так само як і обмежити контакти дорослих, які не хворіли раніше цією хворобою. Вітрянка проходить протягом 2-3 тижнів, за цей період нормалізується температура, пухирці підсихають і обсипаються. Під ними залишаються рожеві цятки, які повністю зійдуть за пару місяців. Якщо висипання при вітряній віспі розчесати, то можна занести стрептококи, що викличе нагноєння, необхідність застосування антибіотиків, а також рубці після одужання. Повторне захворювання цією недугою відзначається вкрай рідко.

При скарлатині свербіж з'являється одночасно з висипаннями до кінця першої доби хвороби. Шкірні реакції при цьому представлені дрібними крапками, які локалізуються на згинах кінцівок, нижньому відділі живота і внутрішньої поверхні стегон. Чітко видно білий трикутник в носогубній області (тут висипання не відзначається). Червоні цятки можуть триматися до одного тижня, після чого шкіра сшелушивается "пластинками". Хворому призначають антибактеріальну терапію і постільний режим.

Висипання і свербіння при рожі, лишаї

При рожисте запаленні бажання почухати хворе місце виникає на перших етапах виникнення яскраво-червоною еритеми, що супроводжується лихоманкою і ознаками інтоксикації. Шкірні покриви в осередку ураження болючі, напружені, гарячі, лімфатичні вузли збільшені. Рожа являє собою серйозне інфекційне захворювання, яке виникає після проникнення в травмовану шкіру стрептокока. Її лікують за допомогою антибіотиків, УФО, УВЧ (для місцевого впливу), слабких розрядів електроструму. У важких випадках призначають антибіотики пролонгованої дії, які заважають стрептокока розмножуватися.

Сильний свербіж з висипаннями Пузирьова і бульбашкового характеру супроводжують таке захворювання, як оперізуючий лишай. Він викликається вірусом герпесної групи (але не тим, який викликає герпес на губах). Недуга може проявитися у людей, які перенесли вітрянку, але при цьому вірус не був повністю деактивизировать. Він може заявити про себе через десятиліття у вигляді висипів переважно в районі виходу нервових закінчень. Захворювання проходить самостійно через 2-4 тижні, хоча в окремих індивідів хворобливі стани можуть тривати роками. У цьому випадку може застосовуватися фамцикловір, ацикловір (противірусні препарати), знеболюючі засоби і кортикостероїди (для зняття свербіння). Причина, по якій вірус переходить зі стану спокою в активну фазу, досі не вивчена.

Кропивницю може викликати навіть холодний душ

Отримати на шкірі висипання і свербіж можна, просто прийнявши гарячий душ або займаючись фізичними вправами. Таку реакцію дає холинергічна кропив'янка, яка проявляється у вигляді дрібного висипу з сильним свербінням. Холодову кропив'янку у людей, чутливих до холодної води, викликає холодний потік. Хворобу можна отримати і при чутливості до вібрацій, тиску, тому чи іншому виду світла (сонячний, ультрафіолетовий та ін.). Лікування в цьому випадку полягає в першу чергу в усуненні подразника.

У ряді випадків свербіж при кропивниці може бути вельми «малим злом», тому деякі її форми (набряк Квінке), які проявляються у вигляді гігантських набряків, розміром з куряче яйце, можуть призвести до летального результату. Особливо небезпечна гігантська кропив'янка при прояві в області гортані, тому це може призвести до задухи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свербіж статевих органів: як його вилікувати

У всьому винні грибки і нерви

Висипання на шкірі, що супроводжуються сверблячкою, можуть бути ознаками кандидозу. У цьому випадку під молочними залозами, в сідничної складки, в паху, між пальцями рук і ніг з'являються часто сверблячі ексудативні плями, облямовані дрібними пустулами. Захворювання, відоме у населення як молочниця, викликається грибком, який присутній в кожному людському організмі, але найчастіше через ослабленого імунітету починає занадто сильно розмножуватися. Лікування полягає в зовнішній обробці покривів 5-10% -ним розчином натрію тетракарбоната, прийомом всередину натаціміна, флуконазолу, міконазолу та ін.

Слід зазначити, що існують серйозні захворювання з висипаннями, які, однак, не супроводжуються явно вираженим свербінням. До них можна віднести пухирчатку, сифіліс, вовчак, інфекційну еритему (при ній перші ознаки захворювання частіше схожі на грип, свербить тільки в носі, а висип не завжди проявляється у дорослих хворих) та ін. Тому при виражених довгострокових проблемах шкіри і свербінні краще звернутися до фахівця за консультацією.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

23:30
Ознаки того, що вашому кишківнику потрібна допомога
22:30
5 порад, які допоможуть зупинити гикавку
17:30
Хвороба, яка може призвести до повної глухоти
13:30
Як конкретно алкоголь шкодить нашому організму
8:30
Хвороба, на котру вказує часта печія
15:30
Перші ознаки хвороби щитовидної залози
13:30
Перші симптоми хвороби Альцгеймера
23:30
Що робити, коли після операції з'явилася грижа
8:30
Вроджена патологія. Як побороти кісту на шиї
22:30
Для чого колоти в суглоб гіалуронову кислоту
21:30
Чому можуть розходитися м'язи живота
19:30
9 випадків болю в грудях, за яких треба викликати швидку
22:30
4 кроки для профілактики діабету
9:30
9 показань для проведення електрофорезу
23:30
4 етапи підготовки до колоноскопії
17:30
Чому в людей буває діабетична стопа
13:30
Режим харчування для хворого на целіакію
7:30
Перша допомога після укусу змії
19:06
Чи варто проколювати пазуху при гаймориті
11:15
Жахливі наслідки варикозу, якщо його не лікувати
14:00
Якісна профілактика болю у спині
22:00
Хрипота може бути ознакою серйозного захворювання
23:00
Про що свідчить схильність до закрепів?
21:00
Хворобу Лайма можна переплутати з застудою
12:30
Симптоми зараження глистами
17:00
Використання яблучного оцту від ревматизму
15:30
Захворювання, які подразнюють шкіру навколо очей
6:20
Як допомогти людині з нападом епілепсії?
23:00
Зміни нігтів, які свідчать про хвороби
23:00
5 продуктів, які вбивають щитоподібну залозу
22:00
Сон на животі передчасно зістарює та підвищує тиск
6:20
5 захворювань, які супроводжує відчуття голоду
22:00
Часте позіхання - ознака інсульту та пухлини мозку
15:30
Проблеми з мовленням, які виникають через хворобу Альцгеймера
22:00
Ревматоїдний артрит частіше виникає у жінок
23:00
Набряки ніг можуть провокувати тромбоз та хвороби серця
22:00
Чи потрібно відмовлятись від солодкого при діабеті 2 типу?
21:00
Ущільнення на тілі, які потребують звернення до лікаря
11:00
Хвороби цієї залози впливають на стан волосся та шкіри
14:00
Ознаки проблем з імунітетом
Здоров'я в соцмережах: