Система травлення вимагає профілактичних обстежень, оскільки утворення в ній часто бувають безсимптомними.
Поліпи у кишечнику
Ці утворення у шлунково-кишковому тракті можуть становити серйозну загрозу здоров'ю. Тому стратегія – видалення, лікування чи спостереження – залежить від індивідуальних особливостей кожного пацієнта.
Поліпи в кишечнику та шлунку часто не мають виражених симптомів: люди, у яких вони виникають, не відчувають болю та не скаржаться на інші гострі симптоми.
Поліпи в галузі різних відділів кишечника, як і поліпи шлунка, найчастіше не мають жодної симптоматики. У деяких випадках вони можуть проявляти себе виділенням невеликої домішки крові в стільці або слизу.
У поодиноких випадках великі поліпи починають перекривати просвіт органу і заважають просуванню харчових мас – тоді людина відчуває сильну нудоту, переповнення шлунка.
Стан свого травного тракту слід перевіряти у порядку профілактики, незалежно від того, чи відчувається певний дискомфорт. Саме профілактичні обстеження є найефективнішим способом своєчасно виявити освіти, які є потенційно небезпечними. До таких, зокрема, належать аденоматозні поліпи, здатні призводити до раку ШКТ. Їх після виявлення необхідно негайно видаляти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як допомогти школяреві впоратися з великим навантаженням?
Дівчатка народжуються від стресу, а хлопчики – від кохання
Швидка і смачна намазка з баклажанів: рецепт (відео)