Це захворювання вражає кістки нашого організму, в тому числі і кістки стопи.
Як правило, це захворювання, як і всі остеохондропатії, розвивається в дитячому та підлітковому віці, причини виникнення досі точно не встановлені. Вважається, що відіграють роль спадкові фактори, мікротравматизація в результаті фізичних навантажень, занять спортом, носіння незручного взуття, яке, у свою чергу, призводить до порушення кровопостачання кісток стопи. Також до цієї патології може призвести наявність плоскостопості. Тому і виникає запальний процес, що виражається на початку руйнуванням кісткової тканини, а потім її повільним відновленням.
Клінічно це проявляється місцевим больовим синдромом, набряком, іноді почервонінням. Біль посилюється при навантаженні та заняттях спортом. Перший тип хвороби, як правило, односторонній, а другий тип може виявлятися відразу на двох кінцівках.
Лікування в переважному випадку консервативне, полягає в іммобілізації кінцівки, при вираженому больовому синдромі накладається гіпсова пов'язка на кілька тижнів, в подальшому призначаються теплові та фізіопроцедури, що допомагають послабити больовий синдром і знімають запальний процес. Рекомендований підбір ортопедичних устілок, взуття, масаж та лікувальна фізкультура. Вкрай рідко вдаються до оперативного втручання.
Але самолікуванням займатися точно не варто.