Для всіх майже на першому місці в плані дискомфорту та проблем стоять...врослі нігті, особливо на ногах. Це дуже поширене захворювання. При цьому нігтьової валик стає червоним і набряклим, починається запалення, що викликає сильний біль. При ходьбі біль посилюється - кажуть навіть, що іноді біль при врослому нігті можна порівняти із зубним.
Методи профілактики врослих нігтів
Найчастіше причиною оніхокріптозу стає неправильне обрізання нігтів. В ідеалі нігті на ногах повинні бути практично квадратної форми зі злегка закругленими верхніми краями.
Серйозним чинником ризику може послужити незручне взуття.
При почервонінні і набряку шкіри навколо нігтя необхідно найближчим часом отримати консультацію косметолога. Якщо ж з'явилися виділення жовтого або зеленого кольору, то потрібно якомога швидше звертатися до хірурга, оскільки в даному випадку мова йде вже про операцію з видалення врослого нігтя.
Основна небезпека грибкового ураження ніг полягає в тому, що хвороба буде весь час прогресувати. Якщо грибок не лікувати, то, розпочавшись на одному нігті, він перейде на інші, а потім і на прилеглі ділянки шкіри або нігті рук. У рідкісних випадках зустрічається навіть ураження внутрішніх органів.
Крім того, збудники даного захворювання, будучи дуже сильними алергенами, можуть перебудовувати чутливість організму і тим самим викликати різного роду алергічні реакції.
Іноді люди не звертаються до лікарів, побоюючись повного видалення нігтьової пластини. Цього не станеться, так як метод видалення вже не застосовується. В даний час використовуються потужні протигрибкові препарати, які при правильному застосуванні повністю позбавляють від грибка.
У процесі лікування грибкової інфекції і після його закінчення важливо продезінфікувати все, з чим стикався грибок. Дезінфекції повинні піддаватися підлоги, стіни, інвентар бань, душових, ванних кімнат, а також особисті речі хворого: білизна, взуття, предмети догляду за шкірою і нігтями.
Зменшити ризик зараження грибком можна при дотриманні наступних рекомендацій:
* Користуватися індивідуальним рушником; * Носити індивідуальне домашнє взуття; * Після басейну обов'язково приймати душ; * Не надягати в гостях тапочки; * Не приміряти в магазині туфлі на босу ногу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом