Фахівці стверджують, що кількість випадків смерті через споживання трансжирів зросло до 500 тисяч щорічно. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Продукти, які містять трансжири
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила метою на 2019 - 2023 роки усунення трансжирів з продуктів харчування. Про це повідомляє генеральний секретар організації Тедрос Адханом Гебрейесус.
Основними джерелами трансжирів, які утворюються при гідрогенізації ненасичених жирів у виробництві маргарину, є деякі кондитерські вироби і листкова випічка, а також солоні снеки. Вживання великої кількості таких жирів в їжу призводить до серцево-судинних захворюваннями і підвищеної смертності, оскільки, значно збільшує вміст холестерину низької щільності в крові.
План ВООЗ з ліквідації трансжирів передбачає вплив на уряди країн-учасниць, щоб ті посилили заходи регуляції. Замість таких жирів необхідно стимулювати їхнє заміщення здоровими альтернативами. Сьогодні норми суворого обмеження вмісту трансжирів у продуктах діють в деяких розвинених країнах (Данія, Фінляндія, Швейцарія). У Німеччині виробникам продуктів харчування рекомендують обмежувати трансжири в добровільному порядку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою