Лікування повинно полягати в усуненні причини, а причина циститу — мікробне запалення, що виникло на тлі ослабленого імунітету.
Лікування циститу
Повноцінне лікування циститу має включати в себе:
антибактеріальні препарати; протизапальні засоби; засоби, які зміцнюють імунітет.
Монурал — препарат універсальний, так як практично не має протипоказань, тобто може застосовуватися і при вагітності, і при годуванні груддю, і в літньому віці. Крім усього іншого, монурал дуже зручний: в звичайних випадках приймають вміст одного пакетика за один раз — і лікування на цьому завершується. При більш тяжкому перебігу захворювання, можливо, доведеться повторити прийом монурал.
Нітрофурантоїн не так зручний: його доведеться приймати 4 рази на добу протягом тижня. Препарат ефективний, має невеликий відсоток побічних ефектів, але має обмеження: він протипоказаний при важких ниркових захворюваннях і в період вагітності.
Ципрофлоксацин доведеться приймати двічі на добу, тривалість лікування звичайна для антибіотиків: не менше 5-7 днів. Його ефективність у лікуванні циститу також є доведеною, однак лікарі утримуються від широкого його призначення: у нього частіше зустрічаються побічні ефекти, до того ж, у мікроорганізмів до препарату швидко розвивається стійкість. Перевага ципрофлоксацину — його ефективність не тільки при лікуванні циститу, але і при уретриті, викликаному трізомонадамі, хламідіями та мікоплазмами. Препарат протипоказаний при годуванні груддю та вагітності, у дитячому віці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які питання поставити мовчазній дитині?
Бути другом для своїх дітей - не краща ідея для батьків
Коктейль з лікером і шнапсом
Коктейль Сонячне сяйво з просекко і приємною кислинкою