Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Хламідіоз статевих органів

Категорія: 

Хламідіоз статевих органів - досить поширена інфекційна хвороба, яка спостерігається у чоловіків (негонорейний уретрит, епідидиміт, орхіепідидиміт, проктит та ін.), жінок (кольпіт, цервіцит, ерозії, уретрит, сальпінгіт, проктит тощо) і навіть у новонароджених (зараження відбувається під час пологів). Частота цього захворювання у жінок з запальними процесами становить 50 %, крім того, хламідії є частою супутньою патологією у хворих на гонорею (40 %) і трихомоноз (40 %). Збудником є хламідії - грамксгативні бактерії, урогенітальний штам яких крім ураження статевих органів може викликати також фарингіт, кон'юнктивіт, перигепатит та інші захворювання, зокрема синдром Рейтера.

Клініка хламідіозу статевих органів


Інкубаційний період триває 20 діб. При хламідійному ендоцервіциті в гострій стадії відзначаються гнійні (серозно-гнійні) виділення з каналу шийки матки, набряк і гіперемія її піхвової частини. У хронічній стадії виникають слизово-гнійні виділення і псевдоерозія шийки матки. Хламідійний уретрит може перебігати безсимптомно або проявлятися дизуричними явищами. Сальпінгіт, спричинений хламідіями, характеризується такими самими симптомами, як і процес, викликаний іншими мікроорганізмами. Наслідком хламідійного сальпінгіту є безпліддя.

Діагностика хламідіозу статевих органів


Діагностика грунтується на даних анамнезу (тривало хворіють обидва партнери, безплідність). Остаточний діагноз ставлять при виявленні хламідій у вишкрібі з каналу шийки матки, піхви. Найточнішими є імуноферментні та імунофлюоресцентні методи.

Лікування хламідіозу статевих органів


Лікування, Необхідно одночасно лікувати жінку та її статевого партнера. На час лікування забороняють статеве життя, вживання алкогольних напоїв, гострої їжі, тривалі фізичні і психічні перенавантаження. Призначають препарати тетрациклінової групи (доксициклін, рондоміцин, морфоциклін, вібраміцин), таревід, антибіотики-макроліди (еритроміцин). Необхідно проводити також профілактику кандидозу ністатином чи леворином (по 2 000 000 ОД на добу протягом лікування).
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus