Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Лишай червоний плоский

Категорія: 

Лишай червоний плоский - хвороба невідомої етіології з хронічним перебігом, схильна до рецидивів. Можливі причини: стресові ситуації, вірусна інфекція та ін. Хвороба неконтагіозна. На вибіркових місцях (згинальні поверхні променевозап'ясткових суглобів, передпліч, розгинальні поверхні гомілок, слизові оболонки щік, статевих органів) з'являються червоні плоскі папули, які злегка підвищуються над поверхнею шкіри. Вони полігональні, з лискучою поверхнею, в центрі окремих папул виникають заглибини. Колір папул з часом набуває синюшного, коричневого відтінку, можуть з'являтися лусочки. Елементи не мають тенденції до периферичного росту, але схильні до злиття і утворення бляшок. Розрізняють такі клінічні форми червоного плоского лишаю: атрофічний, кільцеподібний, бородавчастий, пігментний, пемфігоїдний та ін.
Лікування. В гострій стадії призначають антибіотики (впродовж 10-14 днів), а також гризеофульвін, піридоксин, ціанокобаламін, делагіл, протигістамінні препарати (фенкарол, перитол, тавегіл та ін.), транквілізатори; у випадках значного поширення уражень - кортикостероїди. Місцево показані кортикостероїдні мазі (синафлан, флуцинар, лоринден А, фторокорт, целестодерм) під оклюзійну пов'язку (де це можливо), кріотерапія окремих елементів, лазеротерапія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus