Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Піоторакс

Категорія: 

Піоторакс (гнійний плеврит, емпієма плеври) - скупчення гнійного ексудату в міжплевральній щілині. Виникає як ускладнення пневмонії, абсцесу чи туберкульозу легень, септикопіємії, проникаючих поранень грудної клітки.

Клініка піотораксу


Клініка зумовлена сукупністю багатьох чинників, серед яких провідними є загальні й місцеві прояви інфекційного процесу в організмі. Хвороба починається раптово і швидко розвивається. Перебігає з високою температурою тіла, ознобом, значним прискоренням пульсу, наростаючою задишкою, болем у грудях при диханні. Гарячка інтермітуюча або ремітуюча, інколи гектична. Часто виникають гострі розлади дихання і гемодинаміки, зумовлені зміщенням органів середостіння і колапсом легені. При перкусії в місці ексудату визначають тупість, верхня межа якої має косий напрямок. Дихання в цій ділянці різко ослаблене або зовсім не проводиться. В період скупчення, а також при розсмоктуванні ексудату вислуховують шум тертя плеври.
Остаточний діагноз грунтується на отриманні гнійного ексудату при плевральній пункції.

Лікування піотораксу


Методом вибору є плевральні герметичні пункції з аспірацією гнійного ексудату і введенням у плевральну порожнину антибактеріальних препаратів. За відсутності ефекту застосовують хірургічне лікування.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus