Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Предракові захворювання (предрак)

Категорія: 

До них належать патологічні процеси, на фунті яких можливий розвиток пухлини. Розрізняють облігатний і факультативний передрак.

Облігатний передрак - це такі зміни в організмі, які майже завжди зумовлюють розвиток пухлини у відносно короткий термін. Перехід факультативного передраку в рак відбувається повільніше, ймовірність такого переходу менша.

Відповідно до класифікації А. Л.Машкіллейсона розрізняють такі форми передраку слизової оболонки ротової порожнини і червоної облямівки губ:
1.Облігатні передракові захворювання: а) хвороба Боуена або еритроплазія Кейра; б) бородавчастий преканкрозний хейліт Манганотті; в) абразивний передраковий гіперкератоз червоної облямівки губ.
2.Факультативні передракові захворювання з великою потенційною злоякісністю: а) лейкоплакія ерозивна і верукозна; б) папілома і папіломатоз піднебіння; в) шкірне ороговіння; г) кератоакантома.
3.Факультативні передракові захворювання з меншою потенційною злоякісністю: а) лейкоплакія плоска; б) хронічні виразки слизової оболонки рота; в) ерозивні та гіперкератозні форми червоного вовчаку і червоного плоского лишаю, червоної облямівки губ; г) хронічні тріщини губ; д) хейліт і стоматит, що виникли внаслідок впливу рентгенівського випромінювання; е) метеорологічний та актинічний хейліт.

Діагностика предракових захворювань


Діагностика грунтується на аналізі клінічних даних. З метою уточнення діагнозу використовують стоматоскопію, прижиттєве забарвлення (розчин Люголя, гематоксилін, толуїдиновий синій), цитологічне та гістологічне дослідження. Диференціювати потрібно від запальних уражень слизової оболонки рота і червоної облямівки губ, вірусних і специфічних захворювань.

Лікування і профілактика предракових захворювань


Лікування і профілактика повинні проводитися під час диспансерного нагляду за хворими. Метод лікування вибирають залежно від характеру процесу і ступеня його поширення. За наявності деструктивних змін рекомендують вітаміни: ретинол (по 10 крапель 3 рази на день), рибофлавін, тіамін, нікотинову кислоту; аплікації концентрату ретинолу й ергокальциферолу. У випадку неефективності консервативного лікування показане видалення джерела ураження або комбіноване лікування. У разі переважання продуктивного процесу з виявленим ороговінням найефективнішими є висікання патологічного джерела, електрокоагуляція, кріотерапія. Хірургічне втручання дає змогу провести гістологічне дослідження матеріалу, що допомагає уточнити діагноз, а отже, запобігти можтивим помилкам при використанні, наприклад, електрокоагуляції. У випадку значного поширення процесу і неможливості застосування хірургічних методів показана променева терапія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus