Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Пухирчатка (звичайна, акантолітична)

Категорія: 

Пухирчатка (звичайна, акантолітична) - тяжка хронічна хвороба невідомої етіології. Одні вважають її автоімунною хворобою, інші - вірусною. Поступово, часто починаючи з слизової оболонки рота (там пухирі швидко руйнуються, тому є тільки болючі ерозії), а потім на незапальній шкірі в різних ділянках з'являються пухирі з серозним вмістом, який згодом переходить у гнійний. Пухирі руйнуються, утворюючи болючі ерозії, до яких прилипає одяг; на їх поверхні виникають окремі кірочки. Характерний симптом Нікольського: якщо потягнути пінцетом за обривки покришки пухиря, епідерміс відшаровується за межі пухиря на кілька міліметрів, або, якщо поблизу пухиря сильно потерти пальцем, то епідерміс «сходить», утворюючи ерозію. Перебіг хронічний, без лікування через 1,5-2 роки настає летальний кінець внаслідок ускладнень з боку серцево-судинної системи, розвитку пневмонії та ін. Виділяють такі форми пухирчатки: звичайна, листовидна, вегетуюча, себорейна.

Лікування пухирчатки


Єдиним ефективним засобом є застосування кортикостероїдних препаратів, хоча і вони не вирішують проблеми, оскільки підтримуючі дози треба приймати все життя. Принципи їх призначення: ударні дози преднізолону (40-80 мг і більше на добу), поступове зниження і далі підтримуючі дози. Хворий повинен знати, що самовільно відміняти кортикостероїдні препарати не можна, оскільки це може призвести до різкого загострення. Для підтвердження діагнозу і визначення оптимальних доз кортикостероїдів, підтримуючої дози хворих слід направляти в стаціонар шкірного диспансеру.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus