Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Тонзиліт хронічний

Категорія: 

Тонзиліт хронічний - хронічне запалення піднебінних мигдаликів. Місцеві зміни такі: запальні вогнища в паренхімі мигдаликів (невеликі абсцеси або залишкові рубці) і в криптах (з дефектами покривного епітелію, перекриттям отворів криптретенційними кістами), перехід запалення на паратонзилярну клітковину (периваскулярні інфільтрати, рубцеві зрощення). Існує багато чинників, що сприяють розвитку захворювання, зокрема, успадкована схильність до нього, хвороби сусідніх органів (зубів, носа і його придаткових пазух тощо), повторні запалення мигдаликів (хоча в анамнезі не завжди є відомості про випадки тонзиліту з тяжким перебігом), зарощення отворів крипт. Частота захворювання дуже висока, воно є виразом постійної взаємодії між організмом і збудниками запалення. Небезпечним хронічний тонзиліт стає тоді, коли створює передумови для локальних ускладнень (паратонзилярний абсцес) або метатонзилярних захворювань (ревматизм, нефрит, неспецифічний поліартрит).

Клініка хронічного тонзиліту


Незначні неприємні відчуття при ковтанні, поганий запах з рота або неприємний смак у ньому в разі скупчення в криптах великої кількості детриту. У дітей спостерігаються субфебрилітет, швидка втомлюваність при фізичних навантаженнях, загальна слабість. При огляді виявляють нерівну, в рубцях поверхню мигдалика; витікання з крипт рідкого гнійного, з неприємним запахом ексудату; зменшення рухомості мигдаликів, збільшення шийних лімфовузлів у ділянці кута нижньої щелепи.

Лікування хронічного тонзиліту


Залежно від форми тонзиліту (компенсована, декомпенсована) воно може бути консервативним і хірургічним.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus