Чому в когось геморой виникає, а в когось - ні? Спробуємо розібратися.
Геморой — одне з найпоширеніших захворювань, кожне друге звернення до колопроктолога пов'язане з гемороїдальною хворобою. Гемороїдальні вузли закладаються в ембріогенезі та існують у людини протягом усього життя. Венозні сплетення у дистальному відділі прямої кишки відповідають за герметичність заднього проходу. Протягом життя внаслідок впливу різних факторів, таких як нераціональне харчування, без достатньої кількості клітковини, надлишок гострої їжі, алкоголю, сидячий спосіб життя, порушення випорожнень (запори та проноси), вагітність, геморой може перейти в гемороїдальну хворобу.
Передбачити розвиток хвороби у кожному окремому випадку неможливо, зазвичай її розвиток триває кілька місяців, або навіть років. Захворювання відноситься до тих неприємних недугів, які вкрай небажано доводити до стадії, де єдиним порятунком стане стіл та операція.
На етапі в лікуванні геморою використовуються різні методики, від консервативної терапії до радикальних операцій. Однак, незважаючи на тривалу, ще з часів Гіппократа, історію вивчення захворювання, досі немає універсального методу лікування, оскільки пацієнти, що звертаються за допомогою, різняться за віком, величиною гемороїдальних вузлів, ускладненням, супутнім і поєднаним захворюванням заднього проходу.
Тому так чи інакше, з таким діагнозом треба йти до лікаря.