Дуже неприємно, коли не можеш сходити в туалет кілька днів поспіль. Що тоді робити?
Якщо запори часті або тривалі (більше одного тижня), слід виключити наявність патологій, які можуть провокувати такий розлад. Для цього можна звернутися до лікаря загальної практики або лікаря-гастроентеролога.
Раціон має бути регулярним та збалансованим, з великою кількістю клітковини. Її багато в овочах, зелені, фруктах (наприклад, ківі, банані), чорносливі та інших сухофруктах, кашах (гречаній, вівсяній, пшоняній), горіхах, цільнозернових продуктах, бобових. Можна включити до раціону цикорій і висівки, змішуючи їх із водою, соком, додаючи в йогурти чи кефір. Кисломолочні продукти також сприяють м'якому очищенню кишківника за рахунок підтримки природної мікрофлори ШКТ.
Від солодощів та випічки краще відмовитись, а м'ясо вживати з великою кількістю овочів: вони повинні становити третину тарілки. Також потрібно пити велику кількість негазованої води. Клітковина вбирає воду, завдяки чому калові маси розм'якшуються та легше просуваються по кишківнику.
Поряд з нормалізацією раціону та питним режимом важливу роль у лікуванні та профілактиці запорів відіграє фізична активність. Вона підвищує тонус м'язів черевного пресу та тазового дна, що сприяє фізіологічному посиленню перистальтики кишечника. Це може бути ходьба, біг, їзда на велосипеді, плавання в басейні – вибирайте те, що до вподоби.
Якщо будете виконувати ці прості поради, то й закрепи мучитимуть вас значно менше.