Якщо стежити за собою, то можна значно зменшити ризик захворіти.
1. Правильно харчуємось. Вірусам не байдуже, що ми їмо. Доведено, що якщо людина захоплюється солодким, то більш схильна до нападу патогенних мікроорганізмів. Сахароза є поживною речовиною для багатьох жителів мікросвіту. А ось їжу, яка містить білки, віруси не люблять: м'ясо, курку, рибу. У цей час корисні рослинні продукти з високим вмістом білка (бобові — квасоля, горох). Віруси також не переносять, коли «господар» їсть залізовмісну їжу (м'ясо, гречку, гранати та інше).
2. Тримаємо тіло у теплі, особливо ноги. Віруси люблять, коли ми переохолоджуємося, це створює чудові умови для їхнього розвитку. Виходячи на вулицю, стежте за тим, щоб одяг відповідав погоді. Приділіть особливу увагу рукам, ногам, голові та попереку. Небезпечно носити короткі куртки, які не закривають спину.
3. Миємо руки. На руках ми переносимо незліченну кількість мікроорганізмів, зокрема, хвороботворних. У період епідемій важливо часто мити руки. Але це не повинно стати нав'язливою ідеєю, оскільки вірус може передатися і повітряно-крапельним шляхом.
4. Більше гуляємо. Свіже повітря чудово загартовує наш організм, важливо лише за погодою одягатися. Не переохолоджуватись, але й не перегріватися. Корисно й у житло пускати свіже повітря, регулярно провітрюючи кімнати, особливо перед сном.
5. Приймаємо контрастний душ. Це ще один спосіб загартування, який тренує і зміцнює наші судини, робить їх стійкими до дії вірусів.
А ви часто хворієте?