Офтальмологи зазначають, що таке явище можна зустріти практично у кожного другого пацієнта, який вперше звертається до окуліста. Однак цього цілком можна було б уникнути, якби страждальці знали один невеликий секрет.
"Синдром сухого ока останнім часом набуває характеру епідемії, - говорить доктор Стефані Маріон (Stephanie Marioneaux), фахівець із захворювань рогівки і представник Американської академії офтальмології. - У сучасному світі, коли люди постійно спрямовують свій погляд на екрани планшетів, телефонів, комп'ютерів і телевізорів, вони просто забувають моргати!"
У нормі слізна плівка повинна надійно покривати поверхню очного яблука. Вона виконує роль природного мастила, а також здійснює очищення поверхні від найдрібніших сторонніх часток і захищає від хвороботворних мікроорганізмів. Для того щоб не дати їй висохнути, ми повинні моргати. Змащувати свої очі кожні 4 секунди протягом усього дня.
А тепер постарайтеся простежити за собою при роботі за комп'ютером і визначити, як часто ви моргаєте. Втім, можете не працювати - вчені вже зробили це для нас. Відповідно до недавніх досліджень, дев'ять чоловік з десяти, які працюють з комп'ютерною технікою, недостатньо часто моргають. Це означає, що поверхня їх очного яблука випаровує більше рідини, ніж отримує. В результаті ми отримуємо всі перераховані вище негативні відчуття і навіть розлади зору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість способів зберегти хороший зірЩо ж робити в цій ситуації? Офтальмологи миттю пропишуть вам мільйон різних крапель і процедур, які обійдуться вам в чималі гроші. Тому краще не доводити до цього і скористатися простою порадою.
Під час роботи за комп'ютером, перегляду телевізора, читання електронних книг звертайте увагу на те, як часто ви моргаєте. Раз-два-три-чотири-моргнули! Раз-два-три-чотири-моргнули!
Спочатку це буде незвично і вам доведеться здійснювати вольове зусилля, щоб змусити себе моргати частіше. Але потім такий режим увійде в звичку і ви сміливо можете забути про сухі очі в кінці робочого дня.